1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Abbas Müzakerelerdeyken İsrail Katlediyor...
Abbas Müzakerelerdeyken İsrail Katlediyor...

Abbas Müzakerelerdeyken İsrail Katlediyor...

El-Kevazibe’nin şehit edilmesinin üzerinden 24 saat geçmeden el-Halil’in güneyinde bir işçi daha şehit edildi. Yerleşimciler de Beyt Ficar’da cami yaktı.

04 Ekim 2010 Pazartesi 17:01A+A-

İşgal devleti bir yandan Abbas ile müzakereleri sürdürürken diğer yandan Filistinlileri katlediyor.

Siyonist işgal güçleri bugün (04 Ekim Pazartesi) sabah El-Halil şehrinin kuzeyinde bulunan Hallul kasabasında işine giderken kovaladıkları Şahda Hasan Muhammed Kerce isimli Filistinli işçiyi şehit etti.

Görgü şahitleri, bugün sabah erken saatlerde işyerine gitmekte olan Kerce'nin işgal güçleri tarafından kovalanarak şehit edildiğini belirttiler.

El-Halil'deki devlet hastanesi yetkilileri, Kerce'nin cesedinin şehit edildikten sonra hastaneye getirildiğini ve halen hastanenin morgunda olduğunu belirttiler.

Dün de iş bulmak için Kudüs'e gitmek isteyen İzzuddin El-Kevazibe isimli işçi ayırım duvarı yakınlarında Siyonist sınır muhafızları tarafından şehit edilmişti.

Siyonist işgal rejimi bir yandan Abbas ile müzakerelere otururken, diğer yandan da Filistin halkına karşı yıllardır sürdürdüğü zulüm, cinayet ve katliamlarına devam ediyor. Abbas'ın aksine şartlarından hiçbir şekilde taviz vermeyen Netanyahu, müzakere sürecinde taleplerini bir bir kabul ettirmeye çalışıyor.

{C}Yahudi Yerleşimciler Beytlaham'ın Bey Ficar Kasabasında Camiyi Ateşe Verdi

Gaspçı Yahudi yerleşimciler bugün sabah erken saatler Batı Yaka'nın Beytlaham şehrinin güneyinde bulunan Beyt Ficar kasabasında cami yakmaya kalkıştı.

Kasaba halkının verdiği bilgiye dün gece sabaha doğru Siyonist gaspçılardan bir grup kasaba camisini basıp cami halısını ve 12 Mushafı ateşe verdi. Yahudi yerleşimcilerin bu tecavüzünü fark eden kasaba halkı camiye koşup gaspçılarla çatışmaya başladı. Olayların büyümesini engellemek için kasabaya gelen işgal askerleri ise gaspçıları kasaba halkının elinde kurtardı.

Kasaba halkı, Yahudi yerleşimcilerin cami duvarlarına, Filistinlilerin öldürülmesi gerektiğine dair ve Müslümanların duygularını rencide edici yazılar yazdıklarını da ifade etti.

Gaspçı Yahudi yerleşimciler daha önce de Batı Yaka'nın birçok yerinde cami yakmaya kalkışmıştı. 14 Nisan'da Havvara'da bir camiyi basıp duvarlarına Davud yıldızı çizmiş ve camiyi de kirletmiştiler. Yine Yasuf kasabasındaki cami yerleşimcilerce yakılmış, Avarta'daki mezarlık da saldırıya uğramıştı.

HABERE YORUM KAT