1. HABERLER

  2. HABER

  3. 6 Muvazzaf Subay Balyoz’dan Tutuklandı
6 Muvazzaf Subay Balyoz’dan Tutuklandı

6 Muvazzaf Subay Balyoz’dan Tutuklandı

İkinci ''Balyoz Planı'' davası kapsamında haklarında yakalama emri çıkartılan 8 kişiden 6'sı hakkındaki yakalama emri yüzlerine karşı okunarak tutuklandı.

04 Temmuz 2011 Pazartesi 18:43A+A-

2. Balyoz iddianamesinin kabulü ile birlikte Korgeneral Turgut Atman, Tümgeneral Güngör Nedim Kurubaş, Tümgeneral Beyazıt Karataş, Tümamiral Ahmet Sinan Ertuğul, Tümgeneral Bülent Kocababuç, Tuğgeneral Mehmet Eldem ve Tuğgeneral Mustafa Erhan Pamuk ve Albay Mehmet Örgen hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Yakalama kararı çıkarılan askerlerden Korgeneral Turgut Atman, Tümgeneral Nedim Güngör Kurubaş, Tümgeneral Bülent Kocababuç, Tuğgeneral Mehmet Eldem, Tuğgeneral Mustafa Erhan Pamuk ve Albay Mehmet Örgen, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan sanıklara tutuklama kararlarının yüzlerine okunması bekleniyor. Kimlik tespitleri yapılan sanıklara karara karşı diyecekleri soruldu. Duruşma devam ediyor.

Bu arada sanıkların yakalama kararına yaptıkları itiraz da karara bağlandı. Talebi değerlendiren bir üst mahkeme olan İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, itirazı kabul etmedi. (CİHAN) 

HABERE YORUM KAT