1. HABERLER

  2. HABER

  3. 5 Askere Balyoz'dan Tutuklama Talebi
5 Askere Balyozdan Tutuklama Talebi

5 Askere Balyoz'dan Tutuklama Talebi

Tümamiral Erdem Caner Bener'in de aralarında bulunduğu 1'i emekli 5 muvazzaf asker tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

01 Temmuz 2011 Cuma 18:00A+A-

Gölcük’teki Donanma Komutanlığı’nda ele geçirilen belgelerle ilgili soruşturma sürüyor.

Tümamiral Erdem Caner Bener’in de aralarında bulunduğu 1’i emekli 5 muvazzaf asker İstanbul Adliyesi’ne gelerek ifade verdi.

Savcılık sorgusu tamamlanan 5 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Balyoz Darbe Planı Davası soruşturması kapsamında 1’i emekli 5 asker Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

Aralarında Tümamiral Erdem Caner Bener’in de bulunduğu askerler, Donanma Komutanlığı’nda bulunan Balyoz Darbe Planı’na dair belgelerle ilgili Özel Yetkili Savcı Hüseyin Ayar’a ifade verdi.

Sorgunun ardından 1’i emekli 5 asker tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Aynı soruşturmada daha önce ifadeleri alınan Korgeneral Korcan Pulatsü ile Kurmay Albaylar Ender Güngör ve Murat Ünlü tutuklanmıştı.

Balyoz Darbe Planı Davası’ndaki 2’nci iddianame haftabaşında İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı ile Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş’ın da aralarında bulunduğu 15’i tutuklu 28 şüpheli hakkında darbeye eksik teşebbüs suçlamasıyla 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Öte yandan 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi, haklarında tutuklama kararı çıkardığı 8 muvazzaf subayın itirazını reddetti ve dilekçeyi bir üst mahkemeye gönderdi.

TRT 

HABERE YORUM KAT