1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. 2016 Afrin katliamının PKK-PYD'li faillerinden 3'ü yakalandı
2016 Afrin katliamının PKK-PYD'li faillerinden 3'ü yakalandı

2016 Afrin katliamının PKK-PYD'li faillerinden 3'ü yakalandı

Afrin'de 2016 yılında toplam 90 ÖSO mensubunu vahşice katlederek naaşlarını bir TIR dorsesinde sergileyen PKK/PYD’li faillerin 3’ü yakalandı.

30 Haziran 2022 Perşembe 15:20A+A-

Suriye'nin Ayn Dakka ve Beluniye bölgelerinde Özgür Suriye Ordusu mensuplarına yönelik yapılan katliamın faillerinden 3'ü, Suriye/Afrin'de Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Suriye/Afrin Görev Gücü tarafından yapılan çalışmalarla yakalandı.

2016 yılında yaşanan olayda Ayn Dakna’da 76, Beluniye’de 14 Özgür Suriye Ordusu mensubu PKK/KCK’nın Suriye kolu PYD/YPG mensupları tarafından katledilmişti.

Örgüt mensupları, Özgür Suriye Ordusu mensuplarının naaşlarını bir araya toplayarak kurşuna dizmiş, daha sonra naaşları, bir TIR dorsesinde Afrin merkez başta olmak üzere çeşitli yerlerde konvoy halinde teşhir edilmişti. Yaşanan katliam o dönem bölgede büyük bir infial uyandırmış, halk ve ÖSO gruplarında derin bir üzüntü ve öfke yaratmıştı.

Habertürk’ün naklettiğine göre, yakalanan şahısların katliama katıldıklarını itiraf ettikleri belirlendi. Şüphelilerin sorgu işlemleri devam ediyor.


 

Vahşetin videosu

HABERE YORUM KAT

1 Yorum