1. HABERLER

  2. HABER

  3. 2 YDG-H’li Diyarbakır'da Gözaltına Alındı
2 YDG-H’li Diyarbakır'da Gözaltına Alındı

2 YDG-H’li Diyarbakır'da Gözaltına Alındı

Diyarbakır'da polisin düzenlediği operasyonda PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyesi 2 kişi gözaltına alındı.

12 Şubat 2015 Perşembe 02:12A+A-

Diyarbakır Valiliği, PKK/KCK mensuplarının yakalanmalarına yönelik devam eden çalışmalarda polisin operasyon düzenlediğini ve iki Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyesinin gözaltına alındığını açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimizde güvenlik güçlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik silahlı, molotof kokteylli, el yapımı parça ve basınç etkili bombalı saldırı eylemi için keşif çalışmaları yaptıkları tespit edilen YDG-H mensubu C.A.U ve S.Y. isimli 2 şüpheli şahıs başarılı bir operasyon sonucunda kullandıkları otomobil ile birlikte yakalanmışlardır. Şahısların üzerinde, kullanmış oldukları otomobilde ve ilimizde ikamet etmiş oldukları evde yapılan aramada; 4 çeşitli çap ve markalarda tabanca, çok sayıda bu tabancalara ait fişekler, çok sayıda örgütsel dokümanlar elde edilmiştir. Elde edilen silahlar üzerinde yapılan inceleme neticesinde; bir tabancanın 16 Aralık 2014 tarihinde Fatih Paşa Mahallesi Bıyıklı Mehmet Paşa Sokakta meydana gelen ve bir polis memurunun yaralandığı 'güvenlik kuvvetlerine silahlı saldırı' olayında, başka bir tabancanın ise, 12 Ocak 2015 tarihinde ilimiz Huzurevleri Mahallesi Şeyh Abdurrezak Camii önünde meydana gelen 'güvenlik kuvvetlerine silahlı saldırı' olayında kullanıldığı tespit edilmiştir. Ayrıca 09 Aralık 2014 tarihinde Huzurevleri Mahallesi'nde bulunan bir internet kafede meydana gelen patlama, mala zarar verme ve meskun mahalde ateş etme olayında ele geçen silahlardan birinin kullanıldığı tespit edilmiştir. Yakalanan şüpheliler sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır."

HABERE YORUM KAT