1. HABERLER

  2. HABER

  3. 2 Ayrı Flaş Bellek Varmış
2 Ayrı Flaş Bellek Varmış

2 Ayrı Flaş Bellek Varmış

Askeri Casusluk Davasında önemli bir gelişme yaşandı. Avukatların iddialarının aksine 2 farklı flaş bellek olduğu mahkemede ortaya çıktı.

22 Nisan 2011 Cuma 21:56A+A-

Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı Askeri Casusluk ve Şantaj davasının görülmesine İstanbul'da devam edildi.

Çetenin fuhuş yoluyla tuzağa düşürdüğü asker ve bürokratlardan, şantaj yoluyla devletin en gizli projelerini sızdırarak yabancı servislere sattığı iddia ediliyor. Bu arada sanık avukatlarının iddialarının aksine 2 ayrı flaş bellek olduğu mahkeme tarafından ortaya çıkarıldı.

Askeri Casusluk Davası'nın üçüncü duruşması Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde görüldü. Önceki duruşmada avukat İhsan Nuri Tezel, Poyrazköy davası sanığı Ergin Geldikaya'nın evinde bulunan flaş belleğin, Askeri Casusluk davasının bir numaralı sanığı İbrahim Sezer'in evinde ortaya çıktığını öne sürmüştü.

Emniyetten Yalanlama

Ancak İstanbul Emniyet Müdürlüğü bu iddiayı yalanladı. Emniyetin açıklamasında, "Sanık avukatlarının ortaya attığı iddialar, gerçeği yansıtmadığı gibi bu tür iddiaların devam etmekte olan davayı olumsuz olarak etkilemek ve yönlendirmek amaçlı ortaya atıldığı değerlendirilmektedir" değerlendirmesi yapıldı.

Biri Emniyette Biri Savcılıkta

Emniyet sanık Geldikaya'nın flaş belleğinin Terörle Mücadele Müdürlüğü'nde tutulduğunu açıkladı. İbrahim Sezer'de ele geçirilen flaş belleğin ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Adli Emanet Memurluğu'na teslim edildiği belirtildi.

Flaş Belekler Mahkemeye Getirilecek

Bu açıklama üzerine mahkeme heyeti, flaş belleklerin getirilmesini istedi. Mahkemeye teslim edilen her iki delil torbası heyet huzurunda açıldı. İki farklı flaş bellek ortaya çıktı. Böylece sanık avukatların iddiaları ortadan kalktı.

Avukatlar önceki duruşmada polisleri suçlamış ve bunun büyük bir skandal olduğunu ileri sürmüşlerdi.

TRT HABER

HABERE YORUM KAT