1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Türkiye'nin gözlem noktalarından geri çekilmesi siyasi bir karar"
"Türkiye'nin gözlem noktalarından geri çekilmesi siyasi bir karar"

"Türkiye'nin gözlem noktalarından geri çekilmesi siyasi bir karar"

Suriye muhalefetinin etkin isimlerinden Abdullah el Muhaysini, Türkiye'nin gözlem noktalarını geri çekme kararını değerlendirdi.

25 Ekim 2020 Pazar 10:50A+A-

Suriye muhalefetinin etkin isimlerinden Abdullah el Muhaysini, Türkiye'nin Rusya ve İran destekli rejim güçlerinin bölgelerinde kuşatmada kalan gözlem noktalarını geri çekme kararıyla ilgili telegram hesabından açıklamada bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait gözlem noktalarının geri çekilmesini "siyasi bir karar" olarak nitelendiren Muhaysini'nin açıklamasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

"Her kim ki işgal edilen bölgelerin kurtuluşu ümidini sadece Türk noktalarına bağlamışsa Allah'a hüsnü zan beslememiş demektir.

Bu toprakları ilk kez özgürleştiren, oraları yeniden almamızda bizi muvaffak kılacaktır. Ne Türk noktaları ne silahlarımız ne de ordularımız bir vesileden öte bir şey değildir. Bu işi asıl yürüten, Allah'tır."

"Türkiye'nin rejim bölgelerindeki gözlem noktalarından çekilmesi, siyasi bir karardır. Bu kararı almaya iten etkenleri ise en iyi bilen Allah'tır. Rus devriyelerinin atılmaması mukabilinde alınan bir karar da olabilir, gelecek adım için bir hazırlık da. Veya bambaşka bir şey de."

"Olur da Türkiye, işgal edilmiş toprakları hürriyetine kavuşturmak için bir hareketliliğe girerse bunun sebebi Esed bölgelerinde muhasarada kalan gözlem noktasının durumu olmayacaktır. Zira o gözlem noktaları hiçbir zaman tam bir kuşatma altında olmamıştı."

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT