1. HABERLER

  2. HABER

  3. ANALİZ

  4. Ömer Döngeloğlu Aydınlıkçı Generali Cennete Yolladı!
Ömer Döngeloğlu Aydınlıkçı Generali Cennete Yolladı!

Ömer Döngeloğlu Aydınlıkçı Generali Cennete Yolladı!

Vatan Partisi yöneticilerinden ve Aydınlık gazetesi yazarı emekli Amiral Soner Polat’ın cenaze törenine Ömer Döngeloğlu’nun övücü sözleri damga vurdu.

04 Ekim 2019 Cuma 11:24A+A-

HAKSÖZ-HABER

Türkiye adeta her gün devletçi-milliyetçi konjonktürün yol açtığı yeni yakınlaşmalara, ittifak ve savrulmalara sahne olmakta. Düne kadar asla yan yana gelmeleri mümkün olmayan düşünceler, politikalar ve şahıslar iç içe geçebiliyorlar. Bunun taze bir örneğini emekli amiral Soner Polat’ın cenazesinde gördük.

Balyoz davasında yargılandığı ve hapis yattığı için kumpas mağduru olarak Polat bir süredir kanser tedavisi görmekteydi. Önceki gün hayatını kaybeden Soner Polat’ın cenazesi dün Levent Camiinde kaldırıldı.

Doğu Perinçek’in liderliğini yaptığı Vatan partisinde genel başkan yardımcılığı görevini üstlenen emekli amiral Soner Polat’ın cenaze törenine katılan ve bir konuşma yapan Ömer Döngeloğlu konjonktüre de uygun olarak bolca vatan, ordu, paşa övgüleri yaptığı konuşmasını FETÖ lanetiyle süsledi. Rahmetle andığı Nazım Hikmet’in ve ‘milli şair’ Mehmet Akif’in dizeleriyle kalabalığa hitap eden Döngeloğlu diğer cenazelerle birlikte Soner Polat için şu sözlerle helallik istedi:

“… çok kıymetli komutanımız, Soner Polat paşamız Rabbine dönüyorlar. Bizden bir hüsnü şahadet bir de helallik ister. Hüsnü şahadet nedir bilir misiniz? Öyle torpille, adamla, parayla olan birşey değildir. İçinizden gelerek, bütün hücrelerinizi şahit tutarak ‘evet iyiydi bu adam’ diyenler. Bazen musallaya cenazeler gelir hakikaten adam sizin duanıza muhtaçtır. Ama bazı cenazeler gelir ki siz onun şahadetine muhtaçsınızdır. Siz ‘sizin hakkınızı koruyamadık güle güle demeye geldik’ dersiniz. Paşam ben bugün bu niyetle buradayım.

Avukat Faik Işık dostum davet ettiğinde ve konuyu anlattığında içimden gelerek dedim ki evet. Bazen geç kalmış olsanız bile geç kalmış bir özür bile özürdür kardeşlerim. Toprak üstüne örtülmeden bu kahramanın ve Müslüman kardeşlerinizin iyi bir insan, iyi bir komutan, iyi bir anne baba, iyi bir arkadaş, vatanını seven, dini, milletini, devletini, halkını seven iyi insanlar, hayırlı hizmetler yapan güzel insanlar olduklarına, iyi bir akraba, iyi bir komşu, iyi bir dost olduklarına şahitlik eder misiniz? ‘Bizim şahitliğimizi bizim duymamız yetmez toprak duysun yaprak duysun. Yerde yürüyen karınca, gökte uçan kuş duysun ki, zalimler kime zulmederlerse etsinler bir gün hak yerini bulur bu adam adamdı diyen insanlar ona şahitlik etmek için toplanır...’”

Şu kadarını söyleyelim ki, Şeytan Ayetleri provokasyonundan 28 Şubat zulmüne kadar yakın tarihte yaşanmış her kritik olayda İslami kimliğe ve Müslümanlara düşmanlığıyla maruf bir politik harekette tepe yöneticiliği yapmış bir isim hakkında sarfettiği sözleriyle Ömer Döngeloğlu hüsnü şehadeti hiç hak etmiyor!

HABERE YORUM KAT

35 Yorum