1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. MHP, Habertürk’ü tehdit ederken hangi tarz-ı siyaset yürütüyor?
MHP, Habertürk’ü tehdit ederken hangi tarz-ı siyaset yürütüyor?

MHP, Habertürk’ü tehdit ederken hangi tarz-ı siyaset yürütüyor?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Habertürk televizyonunun sahibi Turgay Ciner’i MHP aleyhinde kamuoyu oluşturmakla suçladı. Semih Yalçın, “MHP’ye düşmanca yayınlarını sevk ve idare etmek Turgay Ciner’in yanına kâr kalmayacaktır” dedi.

04 Ağustos 2022 Perşembe 20:41A+A-

HAKSÖZ HABER

Habertürk’teki bir programda konuşan CHPli Berhan Şimşek, Kamu Personel Seçme Sınavı’nda çıkan soruların Yediiklim Yayınevi’nin yayınlarında daha önce sorulduğunun ortaya çıkmasının ardından görevden alınan eski ÖSYM başkanı Halis Aygün’e ‘MHP’li olduğu ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki cemaatleşmeden rahatsız olduğu için tezgah kurulduğunu’ iddia etmişti.

Şimşek yorumlarında MHPli olduğunu öne sürdüğü Halis Aygün’ün MHP ile alakalı tweetleri sosyal medya hesabından beğendiğini iddia etmişti. Bu iddialar üzerinden Habertürk’ü ve medya çalışanlarını hedef alan MHP, tehdit diline başvurarak kimsenin ‘yanına kâr kalmayacaktır’ söylemlerine başvurdu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın ardından genel başkan Devlet Bahçeli de Habertürk’teki ‘eski ÖSYM başkanı Halis Aygün’ün MHP’yle ilişkili olduğu iddiaları üzerinden kanalı hedef aldı: ‘Cumhur ittifakı‘nı suçlama ve suçlu gösterme ayıbına ortak olanlar ahlaksızlığın köşe taşlarıdır ve bedelini ödeyeceklerdir.” dedi.

Daha önce defalarca siyasileri ve gazetecileri tehdit eden MHPli siyasilere yakın olan isimlerin, şiddete başvurduğu kayıtlara geçmiş ancak yaşanan olaylarda MHP’nin hiçbir surette sorumlu tutulamayacağı ifade edilmişti. MHP’nin siyasete getirdiği şiddet söylemlerine karşı suskunluk sarmalını sürdüren yargının hukuki yaptırım gücü tartışmalara neden olduğu gibi güvensizlik oluşturuyor.

 

mhp-haberturk2.jpeg

HABERE YORUM KAT

3 Yorum