1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Küçükbay Şirketler Grubu ve Kavuklar Holding’e Kayyum Atandı
Küçükbay Şirketler Grubu ve Kavuklar Holding’e Kayyum Atandı

Küçükbay Şirketler Grubu ve Kavuklar Holding’e Kayyum Atandı

İzmir Sulh Ceza Hâkimliği, bünyesinde Orkide yağlarının da aralarında bulunduğu Küçükbay Şirketler Grubu ile Kavuklar Holding’e kayyum tayin edilmesine karar verdi.

29 Ekim 2016 Cumartesi 15:28A+A-

AA’da yer alan habere göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Gülen örgütüne finans sağlayan firma ve iş adamlarına yönelik çalışması devam ediyor.

İzmir Sulh Ceza Hâkimliği, savcılığın talebi üzerine, bünyesinde Orkide yağlarının da bulunduğu Küçükbay Şirketler Grubu ile Kavuklar Holding’e 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 13. ve 19. maddeleri ve CMK’nın 133. maddesi uyarınca kayyum tayin edilmesine karar verdi.

Hâkimliğin kararı bildirdiği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri, söz konusu şirketlerin yönetimlerini devralacak.

Operasyon

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, 6 ve 8 Ağustos’ta örgüte finans sağladıkları iddia edilen iş adamlarına yönelik operasyonlarda aralarında Küçükbay Şirketler Grubu sahibi Ahmet Küçükbay ile gayrimenkul, otomotiv, akaryakıt sektöründeki yatırımlarıyla tanınan, Gülen örgütüne yönelik soruşturma kapsamında kapatılan Gediz Üniversitesi’nin kurucu üyelerinden Abdullah Kavuk’un da aralarında 24 kişi gözaltına alınmıştı.

HABERE YORUM KAT