1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP’ye Göre Zina; Özel Hayat
CHP’ye Göre Zina; Özel Hayat

CHP’ye Göre Zina; Özel Hayat

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’ye ait olduğu iddia edilen skandal görüntülerin internet sitelerinde ve gazetelerde yer alması CHP’yi karıştırırken, Konya’da basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kemal Kılıçdaroğlu, konuyu ‘özel hayat’ olarak yor

11 Ağustos 2010 Çarşamba 03:48A+A-

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'ye ait olduğu iddiasıyla bazı internet sitelerinde yayınlanan görüntülerle ilgili sorusu üzerine, "Özel hayat siyasetin konusu değildir" dedi. Kılıçdaroğlu, dün Çumra, Karapınar ve Ereğli ilçeleri ile Karaman'da ve Ayrancı ilçesinde partisince düzenlenen mitinglere katılarak, hükümeti hedef aldı.

MEDYADAN KARARTMA

CHP, Deniz Baykal kasetinden sonra ikinci kaset skandalıyla çalkalanırken, Baykal kasetini günlerce manşetlerinden indirmeyen kartel yayın organlarının, Kılıçdaroğlu'nun yakın adamlarından Akif Hamzaçebi ile ilgili görüntüler hakkında karartma uygulaması dikkat çekiyor.

BAYKAL'A ÖYLE HAMZAÇEBİ'YE BÖYLE MUAMELE

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'la ilgili uygunsuz görüntülerin internette yayınlanmasından hemen sonra olayı manşetlerine taşıyan ve internet sitelerinin bile ilk önce adını vermekten imtina ettikleri Nesrin Baytok'un resmini Baykal ile birlikte sayfalarına basıp, skandalı en kısa sürede bütün Türkiye'ye ve dünyaya duyuran kartel medyası, Kılıçdaroğlu'nun en yakınındaki isimlerden CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin aynı nitelikteki görüntülerini ise yok saydı. Hamzaçebi ismi, Baykal kasetinden sonra kamuoyunda "brütüs" olarak geçiyordu. Hamzaçebi, Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçilmesinin ardından CHP Grup Başkanvekili olurken, Hamzaçebi kasetinin Baykalcılar tarafından sızdırıldığı iddia edildi. Kılıçdaroğlu'nun en sıkı destekçilerinden Hamzaçebi'nin aynı nitelikteki görüntülerinin candaş-yoldaş medyada karartılması, "Baykal kasetinin suç ortakları deşifre oldu" yorumlarına sebep oldu.

BAYKALCILARIN KARŞI ATAĞINI CANDAŞLAR YOK SAYDI

Baykal'ın istifa ettiğini duyurduğu basın toplantısında sitemlerle dile getirdiği malum çevreler ve kartel medyasının bu tavrı ve "timsah gözyaşları" görüntüsündeki ifşaat haberlerinin hiçbirisinin Hamzaçebi için söz konusu olmaması kafaları karıştırdı. Bu çarpıcı gelişme, "Baykal kaseti olayında kartel medyasının da suç ortaklığının bulunduğunun kanıtı" şeklinde değerlendirildi. Öte yandan yayınlanan görüntülerde geçen "Küçük brütüslerle ilgili yeni görüntüler gelecek" şeklindeki ifadeler, CHP'deki hesaplaşmaların bundan sonra da devam edeceğini gösterdi.

Hamzaçebi ile ilgili kasetin Baykal kanadı tarafından internete servis edildiği iddiası ve kasette "küçük brütüslerin devamı gelecek" şeklinde yazılı mesaj verilmesi, olayın haber değerini de artırdı. Buna rağmen kartel yayın organları, bu olayı bütünüyle hiç olmamış saydı. Kılıçdaroğlu da Konya'da Hamzaçebi ile ilgili kasetin sorulması üzerine, "Onun özel hayatı, girmeyelim" dedi. Ancak Kılıçdaroğlu, Baykal'la ilgili görüntüler yayınlandıktan hemen sonra Genel Başkanlık yarışına girişmişti.

HAMZAÇEBİ SIRRA KADEM BASTI

Öte yandan Akif Hamzaçebi'nin uygunsuz görüntüler yayınlandıktan sonra telefonlarını kapattığı ve adeta sırra kadem bastığı ortaya çıktı. Dün gün boyunca telefonunu açmayan Hamzaçebi, görüntüler hakkında tek satır açıklama yapmazken, CHP içinde bu konuda tam bir kaos yaşandığı, rakip grupların birbirleri aleyhine bir kaset savaşına başlamalarından endişe edildiği belirtiliyor.

VAKİT

HABERE YORUM KAT

3 Yorum