1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Cem Küçük Kendini Savunmuş!
Cem Küçük Kendini Savunmuş!

Cem Küçük Kendini Savunmuş!

FETÖ sanığı Ahmet Küçükbay’dan şantajla para koparmaya çalıştığı ithamına maruz kalan Cem Küçük iddiaları çürütmek yerine kendisini suçlayanları çürütmeye çalışmış!

12 Ekim 2018 Cuma 11:32A+A-

Cumhuriyet’te Barış Terkoğlu FETÖ davalarının bazı şahıslarca nasıl para kazanma aracına dönüştüğüne dair çok uzun bir zamandır medya dünyasında dillendirilen bazı iddialara dair dün bir yazı kaleme almıştı. Terkoğlu iş dünyasında bazı firmaların FETÖ sanıklarına ait mallara çöktüğüne ilişkin söylentilerle birlikte medyadan bazı isimlerin bu davaların sanıklarından şantaj yoluyla para koparmaya çalıştıklarını yazdı. Bu bağlamda İzmir’de büyük bir firmanın sahibi olan Ahmet Küçükbay’dan da tehdit yoluyla para sızdırmaya çalıştıklarına dair haklarında bazı iddialar gündeme gelen isimleri dillendirdi.

Suçlanan isimlerden biri olan Cem Küçük bugün Türkiye Gazetesindeki yazısında konuya değinmiş ve suçlamaları cevaplamaya çalışmış. Ne var ki Cem Küçük’ün yazısı, hakkındaki ithamları açıklığa kavuşturmaktan çok sol-Kemalist mahalleye kısmen sitem, kısmen yaranma havasını yansıtıyor. Küçük’ün yazısında anti-emperyalistlik neyi gerektirir, gerçek Kemalistler ne yapar ne yapmaz vs. türünden bir dizi anlamsız ve şu aşamada oldukça gereksiz değerlendirmelerini okuyoruz. Ama asıl cevaplanması gereken sorulara dair bir şey bulamıyoruz.

Oysa basitçe şu soruları cevaplandırmış olsaydı, hem bunca diskura ihtiyaç duymamış, hem de konuyu netleştirmiş olurdu:

Cem Küçük, hakkında Gülen yapılanmasına mensubiyet iddiasıyla soruşturma yürütülen Ahmet Küçükbay ile doğrudan ya da dolaylı biçimde görüştü mü?

Eğer görüşüldüyse Ahmet Küçükbay’dan kendisi yada herhangi bir kurum, kuruluş için para talep edildi mi?

Cem Küçük’ün savcılık tarafından şantajcılıkla suçlanan Hüseyin Sarıçiçek ile irtibatı nedir?

Bugünkü yazısında Ahmet Küçükbay’ın avukatlarının tazyikiyle çalıştığı gazeteden kovdurulduğunu söyleyen Cem Küçük, Star gazetesinde yazılarına son verilmesinin nedeni olarak kendisine ne söylendiğini açıklayabilir mi?

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

3 Yorum