"Zulümle Götürülen Çocuklarımızı İstiyoruz"

12.06.2014 23:44
"Zulümle Götürülen Çocuklarımızı İstiyoruz"
Diyarbakır'da çocukları PKK tarafından kaçırılan ve seslerini duyurmak için oturma eylemi yapan aileler, Hz. Süleyman Camisi'nde dua etti.

Çocukları PKK örgütü tarafından kaçırılan ailelerin seslerini duyurmak için Dağkapı Meydanı'ndaki oturma eylemi sürüyor.

Berat Kandili dolayısıyla oturma eylemi yaptıkları Dağkapı Meydanı'ndan Suriçi bölgesindeki tarihi Hz. Süleyman Camisi'ne yürüyen aileler burada çocuklarına kavuşmak için Allah'a yakardı.

Çocuklarının fotoğraflarını taşıyan aileler, dua okunurken gözyaşlarını tutamadı.

Gaziantep'ten PKK tarafından dağa götürüldüğünü belirttiği torunu Muhammed Emin Önalan (19) için Diyarbakır'a gelen Sabri Önalan, AA muhabirine, tüm oturma eylemi yapan ailelerin çocuklarına kavuşması için kandil hürmetine Allah'a dua ettiklerini söyledi.

Önalan, herhangi bir parti veya zümreyle ilişkilerinin olmadığını, yalnızca çocuklarını istediklerini belirtti.

"Zulümle götürülen çocuklarımızı istiyoruz."

Önalan, çocukları gelinceye kadar eylemlerini sürdüreceklerini ifade ederek, "Zulümle götürülen çocuklarımızı istiyoruz. Dua ederken gözyaşı döktüm. Gözyaşlarımı nasıl tutayım. Ona kavuşmak için dua ediyorum. Allah bu mübarek gün hürmetine herkesin dileği gibi bizim de dileğimizi yerine getirsin" diye konuştu.

Her dileği Allah'ın yerine getirdiğine işaret eden Önalan, kandil nedeniyle ellerini açıp Allah'a yalvardıklarını dile getirdi.

Önalan, "650 yıl beraber yaşadık. Allah yine beraber yaşamayı nasip etsin. Ümidimiz Allah'tır. Allah isterse insanı da yola getirir. Berat, af demektir. Anayasamız Kur'an'dır. Allah dualarımızı kabul etsin" dedi.

Gaziantep'ten PKK tarafından dağa götürüldüklerini belirttiği kızları Hayriye ve Perihan için oturma eylemine katılan Bedriye Gözlügöl ise iki kızından 40 gündür haber alamadığını söyledi.

Hz. Süleyman Camisine dua etmeye, Allah'a yalvarmaya geldiklerini anlatan Gözlügöl, şöyle konuştu:

"Allah, 'kapınıza gelen dilenciyi boş çevirmeyin' buyuruyor. Biz de Allah'ın evinde Rabbimizden çocuklarımızı, huzuru ve barışı dileniyoruz. İnşallah Rabbim bizi boş çevirmeyecek. Başımızdaki bu bela ve şerden Rabbimize sığınıyoruz. Allah bizi başımızdaki sıkıntılardan beraat ettirsin."

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim