1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Ziyaret Amerikan Vesayetinin Sona Erdiğinin Kanıtı"
Ziyaret Amerikan Vesayetinin Sona Erdiğinin Kanıtı

"Ziyaret Amerikan Vesayetinin Sona Erdiğinin Kanıtı"

Heniyye, Erdoğan'ın Gazze ziyaretinden vazgeçmemesinden büyük memnuniyet duydu.

A+A-

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze ziyaretinden vazgeçmemesinin Amerikan vesayetinin sona erdiğinin kanıtı olduğunu ifade etti.

Heniyye, konuya ilişkin Doha'da yaptığı açıklamada Erdoğan'ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Türkiye yönetiminin ve halkının asaletini ortaya koyan bu tavrı ve Filistin davasına verdiği desteği takdir ettiklerini söyledi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri de, Başbakan Erdoğan'ın Gazze'ye yapmayı planladığı ziyarette ısrarcı olmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Ebu Zuhri, bugün (23 Nisan Salı) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan açıklamasında Erdoğan'ın tavrının Gazze'ye uygulanan ablukanın devam etmesi için yapılan müdahalelere verilmiş doğal bir cevap olduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin ziyareti ertelemesi talebine ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın ricasına rağmen Gazze'ye yapacağı ziyaretin planlarında hiçbir değişiklik olmayacağını açıklamıştı.

FEM

HABERE YORUM KAT