Zeydan Kaçırılmasıyla İlgili İki Milletvekilini Suçladı

21.10.2013 00:10
Zeydan Kaçırılmasıyla İlgili İki Milletvekilini Suçladı
Ali Zeydan, Milli Genel Kongre üyesi milletvekilleri Mustafa et-Tureyki ve Muhammed el-Keylani'yi, kaçırılması olayına karışmakla suçladı.

Libya Başbakanı Ali Zeydan, Milli Genel Kongre üyesi milletvekilleri Mustafa et-Tureyki  ve Muhammed el-Keylani'yi, kaçırılması olayına karışmakla suçladı.

Zeydan, başkent Trablus'ta düzenlediği basın toplantısında, kaçırılmasının, kendisini görevinden istifaya zorlamak amaçlı olduğuna dikkati çekerek, "İçişleri Bakanlığına bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün söz konusu eyleme karıştıkları gerekçesiyle şüphelilere yaptığı sorgulamada, Mustafa et-Tureyki  ve Muhammed el-Keylani'nin isminin geçmesi, onların bu olayın arkasında olduğunu gösteriyor" dedi.

Tureyki ve Keylani de yaptıkları ortak basın toplantısında, kaçırılma olayında isimlerinin geçmesinden duydukları rahatsızlığı dile getirerek Zeydan'ın iddialarını yalanladı.

Yöneltilen suçlamalar karşısında Başsavcılığa şikayette bulunacaklarını ifade eden Tureyki ve Keylani, Zeydan'ın ülke yönetimindeki "başarısızlığının" üzerini örtmek amacıyla bu iddiaları ortaya attığını savundu.

Kaldığı otelden silahlı kişiler tarafından kaçırılarak saatlerce alıkonulan Başbakan Zeydan, yapılan operasyonla kurtarılmış, operasyonun ayrıntılarına ilişkin bir açıklamada bulunulmamıştı. Zeydan, kaçırılmasının ardında siyasi güçlerin bulunduğunu, kendini alıkoyanların amacının meşruiyete darbe vurmak olduğunu belirtmişti. Libya Devrimci Operasyonlar Birliği, Zeydan'ın ''uyarı'' amaçlı alıkonulduğunu açıklamış, daha sonra olayla bir ilgilerinin bulunmadığını duyurmuştu.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim