1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. Zevahiri: Tutsaklar İçin Elimizden Geleni Yapacağız!
Zevahiri: Tutsaklar İçin Elimizden Geleni Yapacağız!

Zevahiri: Tutsaklar İçin Elimizden Geleni Yapacağız!

El-Kaide lideri Zevahiri “Guantanamo’da kardeşlerimizin sürdürdükleri açlık grevi Amerika’nın çirkin yüzünü açığa çıkarmıştır” dedi.

A+A-

Haksöz Haber

El-Kaide lideri Zevahiri “Guantanamo’da kardeşlerimizin sürdürdükleri açlık grevi Amerika’nın çirkin yüzünü açığa çıkarmıştır” dedi. Pek çoğu 11 Eylül hadisesinden sonra tutuklanmış 166 kişi Guantanamo’da eylemlerini sürdürüyor.

“Allah’a yemin olsun ki, tüm tutsak kardeşlerimizi özgürlüklerine kavuşturmak için elimizden geleni yapacağız. Ki onların arasında Ömer Abdurrahman, Afia Sıddıki, Halid Şeyh Muhammed ve daha pek çok baskı altındaki Müslüman bulunmakta” diyen Zevahiri Washington’un Afganistan, Pakistan ve Yemen’de insansız hava araçlarıyla sürdürdüğü saldırıları da lanetledi ve şöyle söyledi: “ Bu casus uçaklar sizi hezimetten kurtaramayacak işlediğiniz suçların intikamıyla karşılaşacaksınız.”

Lübnan Hizbullahı’nın Suriye’deki savaşa müdahalesini de eleştiren Zevahiri “İslam Ümmeti. en kokuşmuş, baskıcı, müfsid bir rejimi destekleme uğruna Müslüman Ümmetimizi katleden, baskı altına alan, işkence eden bir rejimi destekleyenleri tanımıştır” dedi.

HABERE YORUM KAT