Zana, Başbakan'la Yaptığı Görüşmeyi Anlattı

11.07.2012 17:02
Zana, Başbakanla Yaptığı Görüşmeyi Anlattı
"Başbakan nazik bir şekilde karşıladı, olumsuzlukları anlattım, sabırla dinledi"

'Kürt sorununu Erdoğan çözer' çıkışının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen Leyla Zana, görüşmenin içeriğini Avrupa Parlamentosu'nda katıldığı bir toplantıda anlattı.

Erdoğan'ın görüşmede kendisini büyük bir sabırla dinlediğini söyleyen Zana, "olumsuzlukları anlattım, çözüm için elbirliğiyle çaba sarfetmek gerektiğini söyledim" diye konuştu.

Zana, "Görüşmenin içeriğine fazla girmeyeceğim ama kendisi döndü, 'Çok karanlık bir tablo çizdin' dedi. 'Etrafınızdakiler yeterince pembe bir tablo çiziyor. Bana düşen olumsuzlukları çıplak biçimiyle size aktarmak, sizinle paylaşmak çünkü bu ülkede birinci derecede siyasi sorumlu sizsiniz. O nedenle olumlu taraflar sizin olsun ama olumsuzlukları da ortadan kaldırmak için herkesin elbirliğiyle çaba sarfetmesi gerekiyor' dedim. Yaklaşık 1 buçuk saat görüştük. Çok nazik bir şekilde karşıladı. Ama Türkiye'deki olumsuzlukları da, burada ne anlattıysam belki daha da fazlasını kendisiyle paylaştım. Büyük bir sabırla dinlediler. Umuyor ve diliyorum ki bundan 3 yıl önceki performanslarına ve uygulamalarına geri dönüş yaparlar." dedi. (TRT)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim