1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Zalime Taraf, Zulme Taraf!
Zalime Taraf, Zulme Taraf!

Zalime Taraf, Zulme Taraf!

Suriye hakkında yalan dizisine yılın son günü de devam eden Taraf gazetesi insanlıktan çıkmanın ne demek olduğunu yayınlarıyla ispatlıyor!

A+A-

HAKSÖZ HABER

Kamuoyunda Gülen cemaatinin hızlı müttefiki mi, yoksa gizli tetikçisi mi olduğu hususu epeydir tartışılan Taraf gazetesi onca insan hakları, demokrasi, zulme karşıtlık ve benzeri cilalamalara karşın Müslümanlar söz konusu olduğunda ne kadar seviyesiz ve ölçüsüz olduğunu bas bas bağıran yeni bir habere imza attı.

Gazetenin üflemekten gözleri patlak dış politika yazarının kaleminden çıktığı aşikar sözde haber-yorum yazısı tam bir Baas manifestosu tadında. Hemen her satırında ya büyük bir iftira, ya utanmazlık ve zalimlik içeren bu yazıyı yayınlayabilen Taraf’ın kimlerle dost olabileceği ya da Taraf’la dost olanların kimler olabileceği ortada.    

Tek bir paragrafa bunca seviyesizliğin nasıl sıkıştırılabilmiş olduğunu görmek için gelin birlikte okuyalım:


2013’te ezberler bozuldu - Taraf - 31.12.2013 

Suriye’de İslamcı isyancılar insanlıktan çıkarken, ABD askeri müdahaleden vazgeçip Rusya’nın dediğine gelmeye başladı 

Suriye’ye Rus ayarı

Suriye içsavaşının boyutları 2013’te katlanarak büyürken, evlerinden olan, komşu ülkelere kaçan milyonlarca Suriyeli büyük bir insani felaket yaşıyor. ABD’nin göz kırpmasıyla Suudi Arabistan ve Katar’ın gönderdiği para, silah ve adamlar Suriye’yi cihatçı cennetine çevirirken, isyancıların kafa kestiği, yürek yediği görüntüler rutinleşti. Tonlarca silahın, yüzlerce Kaide bağlantılı cihatçının nasıl Türkiye üzerinden Suriye’ye aktığına dair haberler yılboyu sürdü. 22 Haziran’da Şam’ın yakınındaki Doğu Guta’da onlarca can alan kimyasal saldırı düzenlenmesiyle neredeyse isyancıların ‘ABD’ müdahalesi’ duaları tutuyordu. Önce askeri müdahale tehdidi savuran ABD Başkanı Obama, gelgelelim daha sonra bu kararı Kongre’ye bıraktı ve en son olarak Rusya ile ‘Suriye’nin kimyasal silahlarının imhası’ anlaşması yaptı. İran Devrim Muhafızları ve Hizbullah’ın cepheye dalmasıyla savaş alanında üst üste kazanımlar elde eden Esad, kimyasal süreçteki işbirliğinden ötürü ABD Dışişleri Bakanı Kerry’nin övgüsünü bile kazandı. Suriye’nin Kaide’nin eline geçmesinden korkan ABD, siyasi çözüm hedefleyen Cenevre-2 için Rusya ile kolları sıvarken, muhaliflere ‘’Geçiş sürecinde Esad kalacak’’ mesajı verdi. Suriye’nin kuzeyinde Kaidecilere karşı önemli zaferler kazanan Kürtler, Cenevre’ye diğer muhaliflerden ayrı, tek blok olarak gitmek istiyor.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum