1. HABERLER

  2. HABER

  3. Zahid Akman ve 3 Kişi Tutuklandı
Zahid Akman ve 3 Kişi Tutuklandı

Zahid Akman ve 3 Kişi Tutuklandı

Deniz Feneri davasında RTÜK Üyesi Zahid Akman ile Kanal 7 yöneticileri Zekeriya Karaman, İsmail Karahan ve Mustafa Çelik tutuklandı.

11 Temmuz 2011 Pazartesi 02:07A+A-

Almanya’daki ’’Deniz Feneri e.V.’’ bağlantılı soruşturma kapsamında Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi Zahid Akman, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan ile Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik tutuklandı.

Kanal 7 Finans Müdürü Erdoğan Kara ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Almanya’daki ’’Deniz Feneri e.V.’’ bağlantılı soruşturma kapsamında 6 Temmuz Çarşamba günü gözaltına alınan zanlılar, gece geç saatlerde nöbetçi Ankara 13. Sulh Ceza Mahkemesine çıkarıldı.

Mahkeme, yaklaşık dört buçuk saatlik sorgunun ardından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi Zahid Akman, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan ile Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik’in tutuklanmasına karar verdi.

Kanal 7 Finans Müdürü Erdoğan Kara ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcıları, ’’suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’’, ’’nitelikli dolandırıcılık’’ ve ’’sahtecilik’’ iddialarıyla şüphelilerin tutuklanmalarını talep etmişti. (TRT) 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum