Zafer Çağlayan'ın Saat Açıklamasını Firma Yalanladı

07.05.2014 14:48
Zafer Çağlayan'ın Saat Açıklamasını Firma Yalanladı
Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın, TBMM'de yaptığı 700 bin TL'lik saat açıklamasını, saatin alındığı firma yalanladı.

Zafer Çağlayan'ın kolundaki 700 bin liralık saatin satın alındığı firma Patek Philippe'den açıklama yapıldı. 

"GARANTİ BELGESİ KİŞİYE ÖZEL DEĞİL, SAATE ÖZELDİR"

Saat firması TBMM 'de yaptığı savunmasında, "Saatin faturası alanın üstüne ama garanti belgesinde benim adım geçiyor." diyen Çağlayan'ın açıklamalarını yalanladı. Firma yetkilileri, "Garanti belgesi, kişiye özel değil saate özeldir. Garanti belgesinde sadece saatte kaç taş var, kaç karatlık altın, seri numarası, üretim tarihi ve garanti süresi yazılır" dedi.


"YENİ SAAT ÜRETTİĞİMİZDE ELEKTRONİK POSTAYLA BİLDİRİRİZ"

Diğer yandan; saati gazete ilanından görüp beğendiğini söyleyen Çağlayan'ın bu iddiası da yine firma tarafından yalanlandı. Gazete ilanı vermediklerini belirten firma yetkilileri "Özel bir saat ürettiğimiz zaman bunu müşterilerimize elektronik postayla bildiririz" dedi.

"MÜŞTERİLERİMİZ ÜRETTİĞİMİZ SAATLERİ DERGİDEN TAKİP EDER"

Firmanın Cenevre'deki merkez mağaza sorumlusu ile görüşen Aydınlık gazetesinden Derya Derviş'in aldığı yanıtlar şöyle;

"Cenevre Paris ve Londra'nın yanı sıra bir çok ülkede de saatlerimizi satan aracı firmalar var. Hiçbir ülkede gazete ilanları vermeyiz. Biz marka bir firmayız ve müşterilerimiz çok özeldir. Firmamız 1996 senesinden beri dergi çıkarır. Müşterilerimiz, ürettiğimiz saatleri bu dergiden takip ederler. Özel bir saat ürettiğimiz zaman da bunu müşterilerimize elektronik postayla bildiririz" 

İHA

 • Yorumlar 5
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim