Yüzsüzlüğün Böylesi!

03.04.2016 20:48
Yüzsüzlüğün Böylesi!
Halk katili Beşşar Esed, ülkesini kurtaran kişi olarak tarihe geçmek istediğini söyledi!

Sputnik'e kouşan Esed, “Tarihin sık sık yanlış yazıldığını ve çarpıtıldığını biliyoruz. Suriye'deki durumu ise en iyi tarihçiler ve Suriye halkı değerlendirebilir. Kendi adıma bir değerlendirme yapamam ancak belki de önceki yüzyıllarda görülmemiş vahşi uygulamaları kullanan teröristlerden ülkesini kurtaran ilk isimlerden biri olmak isterim. Suriye bölgenin önemli ülkelerinden biri olduğu için bölgeyi de kurtaran isim olarak tarihe geçmek istiyorum.” dedi.

Esed, “Eğer Suriye devleti dağılsaydı ve anarşi olsaydı, bölgenin tamamı bundan etkilenirdi. Bu açıdan bakıldığında, tarihe geçmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Savaşın Ardından Arap ve İslâm Dünyasına Nüfuz Edebiliriz”

Öte yandan Esed, Suriye'deki savaş sona erdikten sonra Arap ve İslâm dünyasına nüfuz edebileceklerini, Ortadoğu'da önemli bir rol oynayabileceklerini iddia etti.

Suriye'ye bulunduğu bölgede önemli bir tarihî yük yüklendiğini söyleyen Esed, “Bu rol, diğer halklara da nüfuz edecek. Çünkü burası tek bir bölge ve burada yaşayan insanlar ve gelenekler birbirine benziyor.” diye konuştu.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim