1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yurt Buzdolabında Bebek Cesedi Bulundu
Yurt Buzdolabında Bebek Cesedi Bulundu

Yurt Buzdolabında Bebek Cesedi Bulundu

Denizli'de, yurt odasındaki buzdolabında başı ve gövdesi ayrı halde bulunan bebeğin annesi olduğu ileri sürülen üniversite öğrencisi ile bebeğin babası olduğu iddia edilen kişi, gözaltına alındı.

A+A-

Denizli Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait bir yurtta kalan Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Ü.T, daha önce okul kantininde çalışan ve 9 aydan bu yana yaptığı askerlik görevinden izne gelen erkek arkadaşı F.C'ye, 3 gün önce yurt tuvaletinde kız bebek doğurduğunu, ölü dünyaya gelen bebeğin kafasını keserek, gövdesiyle buzdolabında sakladığını söyledi.

Bunun üzerine F.C, ikna ettiği Ü.T. ile İl Emniyet Müdürlüğü'ne gitti. Ü.T, ifadesinde, bebeğin ölü doğduğunu ve ne yapacağını bilmediği için paniğe kapıldığını ileri sürdü. Ü.T'nin odasında yapılan aramada, buzdolabında başı ve gövdesi ayrı bebek cesedi bulundu. Ceset, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi.

Ü.T. ve bebeğin babası olduğu iddia edilen F.C'nin gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Bakan Kılıç: "Dramatik bir olay maalesef"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında, milletvekillerinin dile getirilmesi üzerine, Denizli'de Pamukkale Üniversitesi öğrencisinin kredi yurtlar kurumu tuvaletinde doğurduğu bebeğinin başını kopartıp, odasındaki buzdolabında sakladığı yönündeki iddiayı değerlendirdi.

Kılıç, şunları söyledi:

"Olaya çok üzüldüm. Konuyu biliyoruz. Teftiş Kurulu Başkanı'nı Denizli'ye gönderdik. Denizli Bölge Müdürümüzü de Ankara'ya çağırdık, birebir malumat almak için.
Öğrenci adına konunun abartılı noktaya taşınmaması için bilgileri mahrem tutuyoruz. Çünkü bir tarafta da ailesi var. Bunlar maalesef yaşanabilen talihsizlikler. Belli noktalarda bizim kaygılarımızın neler olduğu anlaşılabilecek konular. Ama hayatın her alanında olabilir. Dramatik bir olay maalesef."

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı: "Otopsi sonucuna göre mukteza tayin edilecek"

Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muhammet Savran, yaptığı yazılı açıklamada, Denizli'de 11 Kasım'da meydana gelen doğum sonrası annesi tarafından öldürüldüğü iddia edilen bebekle ilgili olarak, medya organlarında yer alan ve kamuoyunu yakından ilgilendirdiği değerlendirilen çeşitli haberler ve yorumlar üzerine, açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Savran, şunları kaydetti:

"Denizli ilinde yüksek öğrenim gören 1992 doğumlu Ü.T. isimli bayanın, 1993 doğumlu F.C. isimli şahısla gayri resmi ilişkisi sonucu hamile kaldığı bebeğini, iddiaya göre kalmış olduğu ikametin banyo kısmında, 11 Kasım günü saat 03.00 sularında doğumunu gerçekleştirdikten sonra temin ettiği kesici bir alet ile öldürmesini müteakip, 15 Kasım'da olayı haber alan F.C. ile birlikte, saat 15.30 sularında, maktulü muhafaza ettiği yerden alarak Bereketli Polis Merkezi Amirliğine başvurmaları üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatıldığı, bu kapsamda, şüpheli Ü.T'nin gözaltına alındığı ve öldürülen bebekle ilgili sistematik otopsi işleminin gerçekleştirildiği, yapılan otopsi sonucunda düzenlenecek rapor ile alınan örnekler üzerinde yapılacak inceleme ve sürdürülmekte olan soruşturmada elde edilecek delillere göre mukteza tayin edilecek."

Bu arada, bebeğin babası olduğu iddia edilen F.C'nin, polisteki ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

AA

HABERE YORUM KAT