Yunan İşçiler İsrail Uçağına İzin Vermedi

15.07.2010 11:31
Yunan İşçiler İsrail Uçağına İzin Vermedi
Yunanistan Komünist Partisi'nin ağırlıkta olduğu işçi örgütü olan PAME'ye üye işçiler, Atina-Tel Aviv seferini yapacak olan bir İsrail uçağının kalkışını engelledi.

Bugün sabah saatlerinde, Atina'daki Eleftherios Venizelos Havalimanı'nda çalışan PAME üyesi işçiler, bir İsrail uçağının kalkışını engelledi.

Atina-Tel Aviv seferini yapacak olan İsrail uçağının kalkışını iki saat geciktiren işçiler, İsrail'in Gazze'ye dönük ablukasını ve Filistin halkına yaptıklarını protesto ettiler.

ABD ve AB'nin de İsrail'e destek vermesi nedeniyle protesto edildiği eylemde işçiler, Filistin halkının "bağımsız ve özgür Filistin" mücadelesi ile dayanışma içinde olduklarını açıkladılar. PAME sözcüsü Yorgos Pontikos, "Bu, Filistin halkıyla ve onların bir Filistin devleti kurma çabasıyla dayanışma için yapılmış olan bir eylem" dedi. Pontikos, eylem sırasında polisin de olay yerine geldiğini, ancak işçilere müdahale etmediğini belirtti.

Yunanistan'da Yunanistan Komunist Partisi'nin (KKE) öncülüğünü yaptığı büyük bir Filistin ile dayanışma hareketi bulunuyor.

Kaynak: SOL

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim