1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yüksekova'da Eylemcinin Vurulduğu An
Yüksekova'da Eylemcinin Vurulduğu An

Yüksekova'da Eylemcinin Vurulduğu An

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde polisin silahlı olduğu iddia edilen eylemciyi vurduğu ana ait kamera görüntüsü de ortaya çıktı.

A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde üç gün önce meydana gelen olaylar sırasında iki kişinin polis tarafından vurulmasıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. 

Polisin, elinde silah olduğu belirtilen eylemciyi hedef alması ve vurması saniye saniye yine polis tarafından kameraya kaydedildi. 

Kayıtlarda, polis amirinin keskin nişancı polise silahlı olduğu söylediği kişiyi hedef almasını ve diğer kişilerin silahlı kişinin yanından ayrılmasını bekledikten sonra ateş etmesini istediği görülüyor.

İşte o anlar:

  

***

Öte yandan, BDP Şemdinli ilçe Başkanı Cabbar Taş, Başkale Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla gözaltına alındı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde öldürülen M. Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir'in taziyesine katılmak üzere bu sabah Şemdinli İlçesi'nden yola çıkan BDP Şemdinli ilçe Başkanı Cabbar Taş, Başkale Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla ifadesine başvurulmak üzere Güzelkonak köyündeki Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. 

Şemdinli İlçesi'nden bu sabah Yüksekova'daki taziye ziyaretine gitmek üzere yola çıkan BDP Şemdinli ilçe Başkanı Cabbar Taş, Başkale İlçesi Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla ifadesine başvurulmak üzere Güzelkonak Jandarma Karakolunda jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Taş, daha sonra ifadesi alınmak üzere Şemdinli Cumhuriyet Savcılığı'na götürüldü. Yetkililer, BDP Şemdinli İlçe Başkanı Cabbar Taş'ın Başkale İlçesi Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla gözaltına alındığını ve daha sonra Şemdinli Cumhuriyet Savcılığı'na götürüldüğünü söyledi. 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum