1. HABERLER

  2. HABER

  3. YTÜ'de BDP'li ve TKP'li Öğrenciler Kavga Etti
YTÜde BDPli ve TKPli Öğrenciler Kavga Etti

YTÜ'de BDP'li ve TKP'li Öğrenciler Kavga Etti

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde BDP'li öğrencilerle TKP'li öğrenciler arasında kavga çıktı. Kavga sırasında çok sayıda öğrencinin yaralandığı belirtiliyor.

11 Mart 2011 Cuma 15:46A+A-

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde çıkan kavga sonrası yaralanan öğrenciler yerleşkeye gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere gönderildi. Olay yerine çok sayıda takviye çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile PKK sempatizanı öğrenciler arasında iddiaya göre afiş asma tartışması yüzünden kavga çıktı. Kavga sonrası olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre kavgada çoğu TKP'li 10 kişinin yaralandığı öğrenildi. Yaralı öğrenciler Şişli Etfal, Okmeydanı Eğitim Araştırma ve Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Üniversiteye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Üniversiteye olay yeri inceleme polis ekipleri de geldi. Polis ekipleri olayların büyümemesi için yerleşkedeki önlemlerini artırdı.

Üniversite yönetiminin ilerleyen saatlerde açıklama yapması bekleniyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversite yerleşkesinde sol görüşlü iki grup arasında çıkan kavgayı üzüntüyle karşıladıklarını söyledi. Olayların büyümeden kontrol altına alındığını belirten Rektör Yüksek tarafından yapılan yazılı açıklamada öğrencilerin özgürce düşüncelerini açıklarken bir taraftan da fiziki şiddete başvurdukları belirtildi. Olayların yönetim olarak üzüntüyle karşıladıklarını ifade eden Yüksek, "Üniversite yönetimi olarak öğrencilerin zarar görmemesi için iki grup arasında tampon oluşturulmuştur.Eğitim öğretimin kesintiye uğramaması için çalışmalar yapılmıştır. Sürdürülen görüşmeler sayesinde iki grup arasında anlaşma sağlanmış, olaylar büyümeden sonlandırılmıştır." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum