YTÜ'de BDP'li ve TKP'li Öğrenciler Kavga Etti

11.03.2011 15:46
YTÜde BDPli ve TKPli Öğrenciler Kavga Etti
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde BDP'li öğrencilerle TKP'li öğrenciler arasında kavga çıktı. Kavga sırasında çok sayıda öğrencinin yaralandığı belirtiliyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde çıkan kavga sonrası yaralanan öğrenciler yerleşkeye gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere gönderildi. Olay yerine çok sayıda takviye çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile PKK sempatizanı öğrenciler arasında iddiaya göre afiş asma tartışması yüzünden kavga çıktı. Kavga sonrası olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre kavgada çoğu TKP'li 10 kişinin yaralandığı öğrenildi. Yaralı öğrenciler Şişli Etfal, Okmeydanı Eğitim Araştırma ve Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Üniversiteye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Üniversiteye olay yeri inceleme polis ekipleri de geldi. Polis ekipleri olayların büyümemesi için yerleşkedeki önlemlerini artırdı.

Üniversite yönetiminin ilerleyen saatlerde açıklama yapması bekleniyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversite yerleşkesinde sol görüşlü iki grup arasında çıkan kavgayı üzüntüyle karşıladıklarını söyledi. Olayların büyümeden kontrol altına alındığını belirten Rektör Yüksek tarafından yapılan yazılı açıklamada öğrencilerin özgürce düşüncelerini açıklarken bir taraftan da fiziki şiddete başvurdukları belirtildi. Olayların yönetim olarak üzüntüyle karşıladıklarını ifade eden Yüksek, "Üniversite yönetimi olarak öğrencilerin zarar görmemesi için iki grup arasında tampon oluşturulmuştur.Eğitim öğretimin kesintiye uğramaması için çalışmalar yapılmıştır. Sürdürülen görüşmeler sayesinde iki grup arasında anlaşma sağlanmış, olaylar büyümeden sonlandırılmıştır." ifadelerini kullandı.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim