1. HABERLER

  2. HABER

  3. YSK'dan Gurbetçiler Için Saat ve Sandık Ayarı
YSK'dan Gurbetçiler Için Saat ve Sandık Ayarı

YSK'dan Gurbetçiler Için Saat ve Sandık Ayarı

AK Partinin YSK'ya sunduğu, yurt dışında oy kullanma işlemlerinin kolaylaştırılması için yeni sandık ve oy verme yeri kurulması ile oy verme saatlerinin uzatılması talebi kabul edildi.

A+A-

Yurtdışında yaşayan vatandaşların daha kolay oy kullanabilmesi için AK Parti’nin toplantıdaki talebi üzerine kabinlerin arttırılması ve oy kullanma işinin haftasonu saat 09.00’da başlayıp akşam 21.00’a kadar sürdürülmesine karar verdi.

Edinilen bilgiye göre AK Parti Seçim ve Koordinasyon Merkezi Başkanı Yıldız Seferinoğlu’nun YSK'ya sunduğu, yurt dışında oy kullanma işlemlerinin kolaylaştırılması için yeni sandık ve oy verme yeri kurulması ile oy verme saatlerinin uzatılması talebi kabul edildi. Gurbetçilerin daha rahat oy kullanabilmeleri için AK Parti’nin talebiyle YSK, yurtdışında yaşayan vatandaşlar için kabinlerin arttırılması ve oy kullanma işinin haftasonu saat 09.00’da başlayıp akşam  21.00’a kadar sürdürülmesine karar verdi.

Yurtdışında 8 Ekim’de başlayan oy verme işlemi, 25 Ekim'e kadar devam edecek. Alınan yeni kararla, gurbetçiler kendileri için sayısı arttırılacak kabinlerle sandıklara daha kolay ulaşacak.  25 Ekim’de son bulacak oy kullanma işlemini kolaylaştırmak için oluşacak yoğunluk nedeniyle uzun kuyrukların da önüne geçilmiş olacak.

HABERE YORUM KAT