1. HABERLER

  2. HABER

  3. YSK: Bizim Sonuçlar Farklı Olabilir
YSK: Bizim Sonuçlar Farklı Olabilir

YSK: Bizim Sonuçlar Farklı Olabilir

Yüksek Seçim kurulu Başkanı Sadi Güven, kendilerine gelen sonuçlarla TV’ler ve siyasi partilerin verdiği sonuçların farklı olabileceğini söyledi.

A+A-

Anadolu Ajansı, Cemaat’e yakın Cihan Haber Ajansı ve televizyonlarda verilen kesinleşmemiş sonuçlar arasında farkların olmasına yönelik eleştiriler yoğunlaşırken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven basın toplantısı yaptı.

Güven, “Bizim sonuçlarımız sağlıklı sonuçlardır, siyasi partilerin açıkladıklarıyla televizyondakiler farklı olabilir” açıklamasını yaptı. Güven, siyasi parti ve medyanın sonuçlarının farklı olmasıyla ilgili soruya da “Öncelik tanıdıkları bölgeler farklı olduğu için sonuçlar farklı olabilir” diye yanıtladı.

YSK Başkanı sonuçları eş zamanlı olarak siyasi partilerle paylaştıklarını vurgularken, “Sandıklarda 7 kişi görev yapmaktadır. Bunların en az beşi o ilçede son seçimde en çok oyu alan 5 siyasi partidendir” dedi.

"Tutanakları yayınlayacağız"

Oy sayım esnasında elektriklerin kesildiğine dair haberlerin geldiği hatırlatıldığındaysa, “Bizim tedbir almamızı gerektiren bir yer oldu, orada tedbir aldık. Onun dışında bize başvuru olmadı. İstanbul’dan da bir sorun gelmedi” diye konuştu.

Sadi Güven, bu seçimler için “Her sandığın sonuç tutanağını tarayıp internete koyacağız. Vatandaş imzalı tutanakları görebilecek” bilgisini de verdi.

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT