1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. YPG’ye Lazer Güdümlü Anti-Tank Roketlerini Kim Verdi?
YPG’ye Lazer Güdümlü Anti-Tank Roketlerini Kim Verdi?

YPG’ye Lazer Güdümlü Anti-Tank Roketlerini Kim Verdi?

Suriye'de Özgür Suriye Ordusu'nun Cerablus'u IŞİD'den temizlemesine destek veren TSK'ya ait iki tankın, PYD tarafından müttefik ülkelere ait silahlarla vurulması Ankara'yı harekete geçirdi.

A+A-

Ayfer Mallı / Yeni Şafak

Suriye'nin kuzeyindeki terör tehditlerine karşı yürütülen Fırat Kalkanı operasyonunda TSK'ya ait 2 tanka, PKK'nın uzantısı PYD tarafından roket atıldı. Bir askerin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı saldırıda, “Kornet" tipi lazer güdümlü tanksavar füzesi ile “Milan" tipi güdümlü füze kullanıldı. Saldırılarda kullanılan füzelerin NATO ve dost ülkelere ait olduğu belirlendi.

IŞİD gibi, bazı ülkelerin arka çıktığı PYD-YPG'nin de terör örgütü olduğunun son gelişmelerle teyit edildiğinin altını çizen Ankara, bu füzelerin, PYD’ye nasıl verildiğini Eylül ayındaki G-20 ve BM zirvelerinde gündeme getirecek. Ankara'nın tüm uyarılarına karşın terör örgütüne silah desteği veren ABD ve diğer müttefiklere, son olay örnek gösterilerek, Türkiye'nin dost ve müttefik ülkelerin silahları ile hedef alınmasının kabul edilemeyeceği vurgulanacak. Öte yandan PYD’nin vurduğu tank Türkiye'ye getirildi.

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT