1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yolda Bize İhanet Edenlerle Yolumuza Devam Edemeyiz
Yolda Bize İhanet Edenlerle Yolumuza Devam Edemeyiz

Yolda Bize İhanet Edenlerle Yolumuza Devam Edemeyiz

Başbakan Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda kendisini karşılamaya gelen on binlerce kişiye seslenerek, "Bizimle yola çıkıp "yolda bize ihanet edenlerle" yolumuza devam edemeyiz" dedi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, Sakarya programının ardından karşılamak için Atatürk Havalimanı'na gelenler, VIP Salonu önündeki alanı doldurdu. 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, dünden itibaren sosyal paylaşım siteleri üzerinden "Yarın cuma, mübarek olsun. Yarın yeni Türkiye için istiklal mücadelesi veren Başbakanımızı karşılıyoruz", "Millete operasyon düzenlemeye kalkışan iç ve dış komploculara karşı, milletiyle birlikte sarsılmaz bir kale gibi duran Başbakanımızı karşılıyoruz", "Devlet içinde paralel yapılanmaya hayır", "Asla yalnız yürümeyeceksin", "Bu ülkenin sevdasısın", "Our hero Erdoğan", "Sen bu milletin kabul olmuş duasısın" yazılarının yer aldığı fotoğraflı mesajlar atarak, partilileri saat 18.00'da Atatürk Havalimanı'na çağırdı.

Bu çağrılar üzerine Başbakan Erdoğan'ı karşılamak için Atatürk Havalimanı'na gelen AK Partililer, arama noktalarından geçerek, VIP Salonu önündeki alana alındı. 

Coşkulu bir şekilde Erdoğan'ı bekleyen partililer, zaman zaman "Mücahit Erdoğan", "Dik dur eğilme, bu millet seninle" şeklinde sloganlar atıyor.

Ellerinde Türk bayrakları, AK Parti ve üzerinde Rabia işareti bulunan flamaları taşıyan katılımcılar, "Bedduadan gam, duadan adam doğar", "Asla yalnız yürümeyeceksin", "Rahat ol Türkiyem emin ellerdesin" pankartları da taşıyor. 

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve AK Parti İstanbul milletvekilleri Feyzullah Kıyıklık, İsmet Uçma ve Harun Karaca da Atatürk Havalimanı'na gelerek, vatandaşları selamladı.

Başbakan Erdoğan'ın Konuştu

Başbakan Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda kendisini karşılamaya gelen on binlerce kişiye seslenerek, "Bizimle yola çıkıp "yolda bize ihanet edenlerle" yolumuza devam edemeyiz" dedi.

Sakarya programının ardından İstanbul'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda kendisini bekleyen ve "Dik dur eğilme, bu millet seninle" şeklinde slogan atan coşkulu kalabalığa seçim otobüsü üzerinden seslendi.

Konuşmasına, "Sevgili İstanbullular, sevgili hemşehrilerim, kardeşlerim" diyerek başlayan Erdoğan, Sakarya'dan döndüğünü hatırlatarak,  "Bugün, Sakarya'daydık. Gerçekten gerek Sakarya Üniversitesi gerek Sakarya Meydanı, bambaşka bir coşkuyu yaşadı bizimle birlikte" dedi. 

"Vur vur inlesin, cemaat dinlesin" şeklinde slogan atılması üzerine Erdoğan, "Katiyen. Biz bir şeye bakacağız. Her şeyden önce bir meşrebi, bir mizacı, bir oluşumu istismar edenlere sözümüz var. Asla oraya gönül verenlere bizim sözümüz olamaz" diyerek, bu sloganın atılmamasını istedi. 

Kalabalık, "Tayyip'e uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan atarak karşılık verdi. 

Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye, farklı bir dönemi yaşıyor. Türkiye, bir değişimi dönüşümü yaşıyor. 10 yıldır, 11 yıldır bizden böyle bir sıçramayı beklemeyenler, bizim böyle bir noktaya geleceğimizi tahmin etmeyenler, oyunları bozulunca maalesef çok farklı yöntemlere başvurdular. Çünkü, bu olay ulusal bazda bir olay değildir. Bu olayın uluslararası boyutu vardır ama ulusal bazda da ne yazık ki bu işin taşeronları vardır. Biz isterdik ki, aynı istikamete yönelen insanlar, aynı istikamete doğrulan insanlar birbirini vurmasın. Biz el ele vermeye mecburuz. Biz omuz omuza vermeye mecburuz. Zira biz neyin kavgasını yapıyoruz? Bizim tek mücadelemiz var. Nedir o mücadele? Önce insan, sonra devlet. Biz bunu başardık. Devleti önceleyen değil, insanı önceleyen bir anlayışı getirdik. Hamdolsun, şu anda bu zihniyete gönül veren İstanbul, bambaşka bir aşkla, bir heyecanla, hamdolsun burada bir olağanüstü buluşmayı gerçekleştirdi. Ben sizlere çok teşekkür ediyorum."

Yola çıkarken, "Biz bu millete efendi olmaya değil, bu millete hizmetkar olmaya geldik" dediklerini vurgulayan Erdoğan, İstanbul merkezli operasyona değinerek, "Dikkat edin adını ne koydular? Yolsuzluk operasyonu koydular. Kardeşlerim, bunun adını yolsuzluk operasyonu koyanlar yolsuzluğun içinde olanların ta kendileridir. Bunu yaşayan birisiyim ben. Zira geçmişte nelerin olduğunu, nelerin bittiğini bilenlerden bir tanesiyim. Biz damdan düşerek geldik, atamayla gelmedik. Millet burada" dedi. 

Egemenliğin yargıda olmadığını, bu konuya Sakarya'da da değindiğini kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Egemenlik yargının değildir. Egemenlik yürütmenin de değildir. Egemenlik milletindir, milletin. Fakat egemenliği milletin elinden alıp, 'Egemenlik yetkisini kullanma bana aittir' diyen yargı bunun hesabını o da vermelidir. Şimdi soruyorum, bu millete gönül veren, bu millete hizmetkar olan insanlar Allah aşkına kalkıp derme çatma, akla hayale gelmez şeylerle hazırlanmış dosyalar neticesinde kalkıp da eğer tutuklanıyorsa, onları mahkum etme hazırlığı yapılıyorsa, burada bir bit yeniği var. Şimdi ne diyorlar? 'Konuşmayacaksın'. Silivri'nin kapısına gidenlere bu lafı söyleyemiyorsunuz. Dün İstanbul Başsavcısı'nın yaptığı açıklama çok manidardır. Aslında İstanbul Başsavcısı adeta suçüstü yapmıştır. Nedir bu suçüstü? Kendisinden dosyaları istiyor, gizlilik kararı olan dosyaları bu zat, bu adam göndermediği gibi basına sızdırıyor. Evet bakıyorsunuz, medya, yani eski Pravda'lar. Bu medyanın da hangi odaklı olduğunu biliyoruz. Bunları sizler de biliyorsunuz. Bunların içinde yandaş medya da var, sermayeyle birlikte odaklanan medya da var. Şu anda isim vermeyeceğim ama vakti saati geldiğinde o isimleri de açıklayacağım."

"Yolda bize ihanet edenlerle yolumuza devam edemeyiz"

"Bugüne kadar bizimle yola çıkıp "yolda bize ihanet edenlerle" yolumuza devam edemeyiz" diyen Erdoğan, "Bizimle yola çıkıp bize ihanet edenleri de kapının kenarına koyarız. Bu millet ihanet edin diye size oy vermedi" şeklinde konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Biz bu tuzaklara da gelmeyeceğiz. Diyorum ki, bedduaya lanet, duaya davet. Buna bakacağız. Gezi'de ülkeye çok şey kaybettirdiler, şimdi de bununla ülkeye çok şey kaybettiriyorlar. Faizin oynaması ortada, döviz kurları ortada, borsa ortada. Bu oyunu, bu tezgahı kuranlar bunun hesabını nasıl verecekler? Konuşmadık, konuşmadık, konuşmadık... Dershaneler diye bir olay tutturdular, onunla başladılar, işi buraya getirdiler. Şu olaylar tamamiyle dershaneler sürecinin bir devamıdır, bunu bilesiniz. Ben de şu anda bütün AK Parti davasına gönül vermiş kardeşlerime söylüyorum, siz de gelin 'devletin okulları bize yeter, biz başka bir şey istemiyoruz' deyin. Tavrınızı koyun" 

AA

 

 

erdogan-halka-seslendi5.jpg

erdogan-halka-seslendi6.jpg

erdogan-halka-seslendi7.jpg

aa_picture_20131227_1258090_high-1-jpg20131227191024.jpg

erdogan_karsilama-20131227-01.jpg

HABERE YORUM KAT