1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Yine Bir PKK Yalanı.. Yine Aydın Doğan’ın Elemanları…
Yine Bir PKK Yalanı.. Yine Aydın Doğan’ın Elemanları…

Yine Bir PKK Yalanı.. Yine Aydın Doğan’ın Elemanları…

PKK medyası başta Fırat Haber Ajansı haberi geçiyor, son vuruş Aydın Doğan’ın Radikal’inde yapılıyor. Sosyal medyada da içinde Aydın Doğan elemanlarının bulunduğu isimlerce algı operasyonu yürütülüyor.

A+A-

Yine aynı trafik… PKK medyası başta Fırat Haber Ajansı haberi geçiyor, son vuruş Aydın Doğan’ın Radikal’inde yapılıyor. Sosyal medyada da içinde Aydın Doğan elemanlarının bulunduğu isimlerce algı operasyonu yürütülüyor.

Yine öyle oldu. PKK medyası “Polis Cizre’de 11 yaşında bir çocuk öldürdü” diye haber geçti. Haber PKK ajanslarından Evrensel ve Birgün gibi sol marjinal gazetelere taşındı, Radikal.com.tr de hemen manşet yaptı.

pkk_yalan1.jpg

pkk_yalan2.jpg

Haberde “Evrensel’de yer alan DİHA kaynaklı habere göre, Cudi Mahallesi’nde 11 yaşındaki Salih Edim adlı bir çocuk, Kerem Otel yakınlarında başından vurularak öldürüldü. DHA’nın haberine göre Başak Mahallesi’nde jandarma özel harekat timlerine, PKK’lılar tarafından bir inşaattan otomatik silahlarla ateş açıldı. Jandarma ekipleri saldırıya anında karşılık verdi. Açılan ateşte jandarmaya roketatarla saldırmaya hazırlanan kişi öldürüldü. DİHA muhabiri ateşin özel harekat polislerince açıldığını savundu.” denildi.

Ama haber yalan çıkınca Radikal haberi kaldırdı.

AİLESİ SALİH EDİM DEĞİL DİYE AÇIKLAMA YAPTI

Haber ilerleyen saatlerde yalan çıktı. Bizzat DİHA ve PKK’nın Fırat Haber Ajansı öldürülen kişinin 11 yaşındaki Salih Edim olmadığı düzeltmesini geçti. Haber, “Şırnak’ın Cizre ilçesinde saldırılarını yoğunlaştıran devlet güçleri, ismi belirlenemeyen bir kişiyi katletti”ye dönüştü.

İŞTE O PKK'lı

Aslında öldürülen 11 yaşındaki çocuk falan değil bizzat PKK’lı bir militandı. Fotoğrafları da sosyal medyaya düştü:

pkk_yalan3.jpg

AYDIN DOĞAN’IN ELEMANLARI YİNE AÇIĞA DÜŞTÜ

Aydın Doğan’ın Radikal’inin PKK yanlısı çizgisi bu olayda bir kez daha ortaya çıktı. Hürriyet’in röportajcısı Cansu Çamlıbel’in retweet ettiği şu mesajsa, Aydın Doğan’ın beslediği adamlarının PKK üzerinden Türkiye’nin bölünmesi, PKK’nın devlet kurmasına nasıl onay verdiklerini gösterdi:

pkk_yalan4.jpg

GEZİCİ ÇARŞI DA PKK YANLISI

Çarşı bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘İnsanı insana kırdıranlara lanet olsun! Bu savaşı durdurun’ yazarak öldürülen militanın fotoğrafını paylaştı.

Bu paylaşımdan sonra birçok kişinin tepkisiyle karşılaşan taraftar grubu paylaşımını sildi.

İşte o paylaşım;

pkk_yalan7.jpg

Kaynak: Medyagündem

HABERE YORUM KAT

2 Yorum