1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yıldırım: "Esir Görüşmesi Kadın Pazarlığı Diye Sunulmuş"
Yıldırım: "Esir Görüşmesi Kadın Pazarlığı Diye Sunulmuş"

Yıldırım: "Esir Görüşmesi Kadın Pazarlığı Diye Sunulmuş"

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 'paralel yapı'nın 7 bin kişinin telefonlarının yasadışı dinlenmesinde paravan olarak kullandığı hayali 'Selam' soruşturması kapsamında ifade verdi.

A+A-

Savcılığın daveti üzerine avukatı Cihad Gökdemir ile Çağlayan'daki Adalet Sarayına gelen Yıldırım, Savcı İrfan Fidan'a ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı. Yıldırım, çıkışta, İsrail'in Mavi Marmara saldırısı sonrası kendilerine 'Selam örgütünü biliyor musunuz?' diye sorduğunu, bu dosyanın da İsrail'in tavrıyla örtüştüğüne dikkat çekti.

ESİR DEĞİŞ TOKUŞU SORULDU

2012'de 48 İranlının bırakılması karşılığında 2 bin 130 Suriyeli muhalifin cezaevinden ve işkenceden kurtulması için yaptıkları görüşmenin dosyaya delil olarak konulduğunu gördüklerini kaydeden Yıldırım, 'Esirler için yaptığımız pazarlıklar delil olarak sunulmuş. Ben orada diyorum ki '229 kadının çıkarılması lazım', karşı taraf diyor ki '71 kadını çıkarabiliriz.' Ben de diyorum ki '71'i kabul etmiyoruz. Onlar 'Görüşmeyi keseriz' diyorlar, 'kesin' diyorum' dedi.

ONLARI ALÇAK İLAN EDİYORUM

İranlı esirleri ilgilendiren bir konuda İranlılarla iletişime geçmesinden doğal bir durum olmadığını vurgulayan Yıldırım, Suriye'de esir alınan gazetecileri kurtarmak için de Suriye'deki silahlı gruplarla diyalog kurduklarını hatırlattı. Bu konuların da Türk ve dünya kamuoyunun gözü önünde gerçekleştiğini vurgulayan Yıldırım, 'Bu konuda yargılanmaktan onur duyuyorum. Dosyayı bu şekilde hazırlayan herkesi de alçak olarak ilan ediyorum' dedi.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

1 Yorum