1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Yıkıcı Tehdit ve ‘İçeriden Üretilen Korku’
Yıkıcı Tehdit ve ‘İçeriden Üretilen Korku’

Yıkıcı Tehdit ve ‘İçeriden Üretilen Korku’

Topluma abartılı kahramanlık duyguları aşılamakla abartılı tehdit ve korku duyguları aşılamak arasında sonuçları itibariyle hiçbir fark yoktur.

A+A-

Kenan Alpay, gündemi değerlendiriyor:

Beklenmedik bir şey değildi ardı arkasına kalabalıkların arasına dalıp kendilerini patlatan intihar bombacıları. İntihar bombacılarını mazur görüp bağlı oldukları örgütü temize çıkarmaları da yabancısı olduğumuz bir davranış biçimi olmadı hiç. 

Kandil’deki PKK liderlerinin metropolleri savaş alanına çevirmek, devrimci halk savaşını büyütmek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Davutoğlu Hükümeti’ni devirmek etrafında dönüp duran mesajlarına ‘büyük müjde’ muamelesi yapılması da sıradan bir gelişme sayılır oldu.

Türkiye’de siyaset ve toplum son derece ahlaksız, şeref ve haysiyetten yoksun ideoloji ve kadroların kuşatması altındadır. İktidar şehvetleri zirve yapmış fakat toplumsal meşruiyetleri yerlerde sürünen kaotik bir siyasal ittifak ikna edemediği, desteğini alamadığı toplumu kan dökerek, korkuyu derinleştirerek, paniği yaygınlaştırarak ipotek altına almanın peşindedir. Siyaset ve topluma karşı her türlü suikasta sarılmakta tereddüt etmeyen bu “musibet ittifakıyla nasıl mücadele edilecek?” sorusu acilen cevap beklemektedir.

Yazının Devamı>>>