1. HABERLER

  2. HABER

  3. HAK İHLALLERİ

  4. Yetkilileri Adaleti Ayakta Tutmaya Çağırıyorum
Yetkilileri Adaleti Ayakta Tutmaya Çağırıyorum

Yetkilileri Adaleti Ayakta Tutmaya Çağırıyorum

19 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkûm olan felçli, bakıma muhtaç ve iş gücünü yüzde 95 oranında kaybeden ve hala cezaevinde tutuklu bulunan Fikret Bayram'ın eşi Naime Bayram, yetkilileri adaletsizliğe son vererek adaleti ayakta tutmaya çağırdı.

18 Mart 2011 Cuma 18:30A+A-

Hizbullah davasından yargılanıp yıllarca cezaevinde kalan, 19 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkûm olan felçli, bakıma muhtaç, özel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan ve iş gücünü yüzde 95 oranında kaybeden Fikret Bayram, cezaevinde tutularak mağdur edilmeye devam ediliyor. İkinci tutuklanışı 2 seneyi aşan Fikret Bayram, toplamında 14 seneden fazladır cezaevinde kalıyor. 19 yıldır yüzde 95 felçli olarak yaşam mücadelesi veren Fikret Bayram'ın eşi Naime Bayram, eşinin sürekli yardıma muhtaç olduğunu söyleyerek cezaevinde tutulmasının ne adalete ne de vicdana uyduğunu söyleyerek, bu adaletsizliğe son verilmesini istedi.

Yetkilileri Adaleti Ayakta Tutmaya Çağırıyorum

Eşinin haksızlığa tabi tutulduğunu ve mağdur edildiğini söyleyen Naime Bayram eşinin yüzde 95 felçli olduğunu ve buna rağmen 14 seneden fazla cezaevinde tutulduğunu hatırlatarak yapılan bu zulmü Allaha şikâyet ettiğini söyledi. Naime Bayram, "Cumhurbaşkanı olsun, Başbakan olsun kendi gözleriyle görsünler eğer vicdanları yüzde 95 felçli olan eşimin cezaevinde kalmasına müsaade ediyorsa, kocam cezaevinde kalsın, gam yemeyiz. Yetkilileri adaleti ayakta tutmaya çağırıyorum. Eşim yüzde 95 felçlidir. Kendi gözleriyle görsünler eğer vicdanları kabul ediyorsa, cezaevinde kalmasına razıyız. Aksi halde bu haksızlığı Allah'a havale ediyorum." dedi.

İçim Kan Ağlıyor, Hali içimi sızlatıyor!

Eşinin halini görünce içi parçalandığını söyleyen Naime Bayram, "Onun o halini görünce içim parçalanıyor. Eşim her daim yardıma muhtaç bir insandır. Öncelikle Allah sonra da insanların sürekli yardımına muhtaç birisidir. Allah'ın yardımı ya da insanların yardımıyla olmasaydı kesinlikle hiçbir ihtiyacını karşılayamazdı. Hatta bir kere balkonda tekerlekli sandalyenin tekerleği kaydı ve düştü. O düştüğü anı her hatırladığımda kendimi tutamıyor ve ağlıyorum." dedi. "Cezaevine her ziyaretine gittiğimde ve kendisinin tekerlikli sandalye üzerindeki halini görünce içim kan ağlıyor. Hali içimi sızlatıyor." diyen Naime Bayram, "14 yıldır yeter artık istiyoruz ki acımızı duysunlar. Eşim yüzde 95 Felçli haliyle kendi evinde dahi hapiste gibiydi. Sanki çarşı pazara mı gidiyordu. Haliyle aylarca dışarının yüzünü dahi görmüyordu." Şeklinde konuştu.

Yeter Artık Yapılan Bu Zulüm Son Bulsun

Doktorların cezaevinde kalamaz ve hastanede gözetimde olması gerektiğini söylemelerine rağmen cezaevinin zor şartları altında eşinin adaletsiz bir şekilde tutulduğunu söyleyen Naime Bayram, Ergenekon sanıklarının basit tansiyon, kalp ritim bozukluğu v.b sebeplerle aylarca hatta yıllarca sözde hastanede tutulduğunu söyleyerek çifte standart uygulandığını ifade etti. Kendilerine reva görülen bu zulmü Allah'a şikâyet ettiklerini söyleyen Naime Bayram, "Gerçekten eşimi sağlığına kavuştursunlar, felçlik halinden kurtarsınlar, işte o zaman Fikret'i cezaevinde tutsunlar. Ama 19 yıldır felçli olan bir insan nasıl iyileşsin. Yeter artık yapılan bu zulüm son bulsun… Sizleri Allaha havale ediyorum." ifadelerini kullandı.

Adaletiniz Bu Mu! Bu Zulmü Allaha Şikâyet Ediyorum!

Ne yapıyor? Ne ediyor? İhtiyaçlarını nasıl karşılıyor? Diye sürekli düşünceler içerisinde olduklarını söyleyen Naime Bayram, "Nerede olursa olsun iki kişinin yardım için mutlaka yanında olması lazım. Bir kişi dahi ona yardımcı olmakta zorluk çeker. Arkadaşları sağ olsun en ufak bir ihtiyacında dahi onu yalnız bırakmıyorlar ancak Fikret çok utangaç bir insandır. Bazen kendi ihtiyacını bizlere dahi söylemez kendisi ihtiyacını karşılamaya çalışırdı. Sürekli aklımız ondandır. Ne yapıyor ne ediyor, ihtiyaçlarını nasıl karşılıyor diye sürekli düşünceler içindeyiz. O cezaevindedir ama düşüncelerimizle bizler de en az onun kadar sıkıntı yaşıyoruz." dedi. Çifte standart ve adaletsizlikten yakınan Naime bayram, "Eşim Fikret'ten durumu çok daha hafif olan kimi mahkûmları serbest bıraktılar. Televizyonda benzeri haberleri görünce Fikret'i de bırakacaklarını düşünüyorduk. Bu zülüm neden bizlere reva görülüyor. Adaletiniz bu mu? Bu zulmü Allaha şikâyet ediyorum. Allah yapılan bu zulmü karşılıksız bırakmaz." dedi. (M. Salih Özcan - İLKHA)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum