Yeşilay'da Başkanlık Seçimi Yarın

30.10.2012 19:13
Yeşilayda Başkanlık Seçimi Yarın
Son günlerde çeşitli tartışmalarla gündeme gelen Yeşilay'ın Genel Kurulu yarın 11:00'da Sepetçiler Kasrı'nda yapılacak.

Türkiye Yeşilay Cemiyet Genel Kurulu, 31 Ekim Çarşamba günü saat 11:00'da Sepetçiler Kasrı'nda yapılacak.

Yeşilay Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Avukat Muharrem Balcı'nın yokluğunda bir toplantı yaparak Balcı'nın başkanlığına son verme kararı almıştı. Başkan Balcı ise, kararın geçerli olmadığını, genel kurula kadar görevinin başında olduğunu açıklamıştı.

Bu arada Yeşilay Fatih Şubesi'nin geçtiğimiz ay üyelerine haber vermeden genel kurul yaptığı öne sürüldü. Genel Kurul'da genel merkez kongresinde oy kullanacak 83 delegeden 77 tanesi değiştirildi. Fatih Şubesi kongresinin kağıt üstünde yapıldığı ve katılım listesinin üyeler gezilerek imzalandığı iddia ediliyor.

Fatih Şubesi üyelerinden Adem Çevik, şubenin üyelere haber vermeden kongre yaptığını, bu kongrede kendisinin de genel merkez genel kurulu üyeliğinin iptal edildiğini belirterek kongrenin iptali için yargıya gideceğini söyledi. Çevik, yarın Genel Merkez Kongresi'nden önce Fatih Şubesi'nin kongresinin iptali için dava açacak ve suç duyurusunda bulunacak

Bu arada yönetim kurulunun kongreye katılımın yüksek olmaması ve istedikleri listenin seçilebilmesi için kongreyi hafta için yaptığı öne sürüldü. Üyelere gönderilen cep telefonu mesajında da kongrenin sadece günü belirtildi, kongrenin hangi saatte yapılacağı bildirilmedi.

Yeşilay Genel Kurulu'nda tek listenin çıkması bekleniyor. (Dünya Bülteni)

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim