Yeşil Gazete İlanı İle Aranacak

20.07.2013 03:15
Yeşil Gazete İlanı İle Aranacak
Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'a gazete ilanıyla tebligat yapılmasına karar verdi.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, JİTEM davası sanıklarından olan ve yaşayıp yaşamadığı tartışmaları hala süren 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'a gazete ilanıyla tebligat yapılmasına karar verdi.

Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şırnak'ta, 'birden fazla adam öldürme, kundaklama ve bombalama eylemi gerçekleştirdikleri' iddiasıyla yargılanan ve 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 16 sanığın yargılandığı JİTEM davasına devam edildi. Mahkeme, 'Yeşil'e gazete ilanıyla tebligat yapılmasına karar verdi. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada ilk olarak dosyaya gelen evraklar okundu. Mahkeme heyeti, haklarında yakalama emri bulunan sanıklar 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım, İbrahim Babat, Zahit Karadeniz ve Muhsin Gül hakkındaki yakalama emrinin devamı ile infazlarının beklenmesine karar verdi.

EVİNİN KAPISINA ASILACAK

Mahkeme, Mahmut Yıldırım ile ilgili gazeteye ilan verilerek, bu ilanın Yeşil'e ait olduğu bilinen konutunun kapısına asılmasına karar verdi. Gazete ilanına rağmen 15 gün içinde gelmemesi durumunda, olay tutanak altına alınarak 'Yeşil'in başta Kırmızı Bülten il olmak üzere aranmasına karar verilecek. Mahkeme, ilan prosedürünün tamamlanmasının ardından, Musa Anter cinayeti davasının da bu dosya ile birleştirilmesi konusunda görüşünü iki dosyayı inceledikten sonra vereceğini açıkladı. 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım hakkında, 'Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak' ve 'Birden fazla kişiyi öldürmek' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim