1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Yeşil Çadır Kampı Sona Erdi
Yeşil Çadır Kampı Sona Erdi

Yeşil Çadır Kampı Sona Erdi

Müslüman öğrencilerin Ereğli'de düzenlediği kamp programı sona erdi.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Bu sene ikincisi yapılan ve yoğunlukla Bartın, Zonguldak, Ereğli ve İstanbul illerinden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen Ereğli Yeşil Çadır Kampı sona erdi.

2-8 Temmuz tarihleri arasında Bartın, Zonguldak, Ereğli ve İstanbul’dan Müslüman öğrencilerin katıldığı bir kamp gerçekleştirildi. Öğretmen ve öğrencilerin “Yeşil Çadır Kampı” adını verdikleri organizasyonda yoğun katılımla gerçekleştirilen birçok etkinlik düzenlendi.

Ereğli’ye bağlı Kandilli beldesinde gerçekleştirilen kampta günlük hayatın monoton havasına ve modern hayatın getirdiği bağımlılıklara maruz kalan gençler kardeşlik ve sorumluluk bilincini artıran çeşitli aktivitelerde bulunarak stres attılar. Voleybol, futbol, dağ yürüyüşü, şelale gezisi, ezgi dinletisi gibi aktivitelerin yanında meal okumaları, öncü şahsiyet biyografileri, sohbetler  gibi eğitici kamp dersleri de yapıldı. Daha çok lise ve üniversite çağındaki gençlerin katıldığı kampta vakit namazları birlikte kılındı. Geceleri kamp ateşinin etrafında gerçekleştirilen sohbetlere zaman zaman farklı katılımcılar da eşlik etti.

Kampın son gecesi ise Hamza Türkmen gençlerle Erkam bin Ebi’l Erkam ve Musab bin Umeyr’in konu olduğu bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbette gençlerin İslami Mücadele içinde önemli bir role sahip olduğu ve gençlerin üzerlerine yüklenen bu misyonun farkına varması gerekliliği konusu işlendi.

40’ı aşkın öğretmen ve öğrencinin katıldığı kamp Pazar günü kamp alanının toplanması ve temizlenmesi ile son buldu.

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli.jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(2-2).jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(2).jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(3).jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(4).jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(5).jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(6).jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(7).jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(8).jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(9).jpg

haksoz_haber_yesil_cadir_kampi_eregli-(10).jpg

 

HABERE YORUM KAT

10 Yorum