1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Yermuk Mülteci Kampı'nda 18 Bin Filistinli Mahsur
Yermuk Mülteci Kampı'nda 18 Bin Filistinli Mahsur

Yermuk Mülteci Kampı'nda 18 Bin Filistinli Mahsur

İnsanların açlıktan öldüğü Yermuk Mülteci Kampı, Baas güçlerinin saldırıları sonucu harabeye dönüşmüş durumda.

A+A-

Suriye’de olayların başlamasıyla büyük baskı, saldırı ve kuşatmaya maruz kalan Filistinli mültecilerin kaldığı Şam’a yakın Yermuk Mülteci Kampı'nda 18 Filistinlinin kuşatma altında zor günler yaşadıkları belirtildi. 

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) Genel Komiseri Pierre Krähenbühl, Yermuk Kampı'nda kuşatma altında yaşam mücadelesi veren Filistinli mültecilerin çok zor bir durumda olduklarını, soğuk ve korku nedeniyle sıkıntılarının katlandığını, UNRWA’nın yaptığı yardımların ise geçen yazdan itibaren azaldığını söyledi. 

UNRWA'nın Ürdün Ölü Deniz'de yapılan İstişare Komitesi toplantısında konuşan Krähenbühl, kış aylarının girmesiyle Yermuk Kampı'nda kuşatma altında yaşayan Filistinli mültecilerin yaşan koşullarının daha zorlaştığına dikkat çekti.

Suriye olaylarında tarafsız kalmayı tercih etmelerine rağmen ülkede yaşayan Filistinliler rejim güçlerinin hedefi olmaktan kurtulamadı. Kaçırılıp işkenceyle öldürülenlerle, saldırılar neticesinde hayatını kaybedenlerin yanında kuşatma nedeniyle ilaç ve gıdanın aylarca girmediği kamplarda onlarca kişi de açlıktan ve hastalıktan hayatını kaybetti.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum