"Yeni Anayasa Konusunda Umudum Azalıyor"

02.11.2012 16:45
Yeni Anayasa Konusunda Umudum Azalıyor
Başbakan Erdoğan, yeni anayasa konusunda umudunun her geçen gün azaldığını söyledi.

Yeni bir anayasa için dört parti bir araya geldi ama yeni anayasa konusunda umutlar azalmaya başladı. Almanya dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan'a sorulan sorulardan birisi de yeni anayasa konusuydu.

Erdoğan, yeni anayasa konusunda umudunun her geçen gün daha da azaldığını söyledi. Daha önce yeni anayasa konusunda daha ümitvar cümleler kuran Başbakan Erdoğan'ın ilk kez "umudum azalıyor" açıklaması yapması dikkat çekti.

İşte uçakta Başbakan Erdoğan'a sorulan yeni anayasa sorusu ve Erdoğan'ın verdiği yanıt;

Yeni anayasa için fazla zaman kalmadı, çok kısıtlı bir zaman sözkonusu. O çalışma nasıl gidiyor, siz durumu nasıl görüyorsunuz?

Doğrusu benim umudum her geçen gün azalıyor. Buna rağmen bu konuda kararlı ve azimli bir biçimde süreci devam ettirmek gerektiğini düşünüyorum. Arkadaşlarıma hep bunu söylüyorum. Masadan kaçmak yok. Yeni bir anayasa konusunda bizim tavrımız net. Burada 'azami müşterek' sağlayabilmek önemli. Dikkat edin asgari müşterek değil, azami müşterek. İlla dört parti bir araya gelsin diye bir şey de yok. Eğer CHP gelirse CHP ile yaparız; MHP gelirse onunla yaparız. Önemli olan azami müşterek. Yeter ki yamalı bohça olmasın. Yeni bir anayasa olsun. (Aktif Haber) 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim