1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Yemen'de Son Üç Günde En Az 60 Ölü
Yemende Son Üç Günde En Az 60 Ölü

Yemen'de Son Üç Günde En Az 60 Ölü

Yemen'de ordu güçlerinin operasyonlarında ölenlerin sayısının son üç günde 60'a yükseldiği ifade edildi.

A+A-

Yemen'de üçüncü gününe giren çatışmalar ve şiddet olaylarında ordu güçlerinin operasyonlarında ölenlerin sayısı gittikçe artıyor. Son üç günde en az 60 kişi hayatını kaybetti.

Başkent Sana'da hükümet güçlerinin havan saldırısında ölenler arasında protestocu ve yönetim karşıtı askerlerin yanı sıra bölgeden geçen sivillerin de olduğu bildirildi.

Göstericilerin kamp kurduğu Sana üniversitesine sadece bir kilometre uzaklıkta devam eden çatışmalar çevre binaları tahrip ederken bölgeden koyu bir dumanın yükseldiği görünüyor.

Üniversite meydanına kafileler halinde gelmeye devam eden rejim karşıtı göstericiler, çatışmaların olduğu bölgeye doğru ''canlı kalkan'' olmak ve ''şehit'' olmak için yürüyorlar.

Yapılan anonslarda güvenlik güçlerinin ağır silahlarla çatışma halinde olduğu muhalif askerlere yardım ve destek için bölgeye gidilmesi çağrıları yapılırken, hastanelere kaldırılan cesetler görenlerde ''katliam'' izlenimi bırakıyor.

Yemen'de yönetim karşıtı protestocuların Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'i devirmek için aylar önce başlattıkları gösterileri pazar günü daha da şiddetlendirmelerinin ardından Sana'da çıkan çatışmalarda ölenlerin sayısının son 3 günde 60'ı geçtiği kaydediliyor.

 

HABERE YORUM KAT