Yemen'de Bahhah İle Bakanların Ev Hapsi Kaldırıldı

16.03.2015 14:21
Yemen'de Bahhah İle Bakanların Ev Hapsi Kaldırıldı
Yemen'de, istifa etmesinin ardından Husiler tarafından 57 gündür ev hapsinde tutulan Başbakan Bahhah ile bakanlara uygulanan ev hapsinin kaldırıldığı bildirildi.

Halid Mahfuz Bahhah, sosyal paylaşım sitesi Facebook aracılığıyla yaptığı açıklamada, "BM Yemen Özel Temsilcisi Cemal bin Ömer'in çabası ve siyasi hareketlerle sivil toplum kuruluşlarının çağrıları sayesinde bugün bana ve diğer bakanlara uygulanan ev hapsi kaldırılmıştır" ifadesini kullandı.

Ev hapsinin kaldırılmasının, krizin taraflarının BM gözetiminde yürütülen diyalog görüşmelerinin ilerleme kaydetmesi konusundaki "ciddiyetini" gösterdiğini dile getiren Bahhah, 22 Ocak'ta istifa eden hükümetin, ülkenin içinde bulunduğu olağandışı ortamda yönetimi üstlenme niyeti taşımadığını gösterdiğini belirterek, siyasi hareket ve grupları Yemen'in istikrarı ve bütünlüğünü korumaya çağırdı.

Ev hapsinde geçirdiği 57 günlük dönemi "benzersiz bir tecrübe" olarak tanımlayan Bahhah açıklamasında, Sana'dan ayrılıp Hadramevt'teki ailesini ziyarete gideceğini kaydetti. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim