1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Yemen ve Irak'taki Gösterilere Sert Müdahale
Yemen ve Iraktaki Gösterilere Sert Müdahale

Yemen ve Irak'taki Gösterilere Sert Müdahale

Süleymaniye’de göstericilere ateş açan polis 35 kişiyi yaraladı. Yemen'de de Salih'e bağlı birlikler, Sana'da göstericilere ateş açtı; 22 kişi yaralandı

18 Nisan 2011 Pazartesi 09:59A+A-

YEMEN'DE 22 YARALI

Yemen'de, Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'e bağlı birliklerin, başkent Sana'da göstericilere açtığı ateşten yaralananların sayısının 22 olduğu bildirildi.

Göstericiler Sana üniversitesi yakınında her zaman gösteri yaptıkları yerin dışına doğru yürümeye başladıklarında polisin gözyaşartıcı gazla müdahale ettiği, daha sonra da her yönden ateş açtığı belirtildi. Açılan ateşle 22 kişi yaralanırken doktorlar, gaz yaşartıcı gazdan da 200 kadar kişinin etkilendiğini söyledi.

Bir askeri kaynak ise göstericilere silahla ya da gözyaşartıcı gazla müdahale edilmediğini söyledi.

Bu arada, başkentin güneyindeki Hamar'da da çatışmalar yaşandığı bildirildi.

IRAK'TA 35 YARALI

Irak polisinin Süleymaniye kentinde hükümeti protesto eden göstericilere ateş açtığı, gösteri sırasında en az 35 kişinin yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıkları, bazı polislerin protestocuların yolu kapatmalarına engel olmak için havaya ateş açarken bazılarının kalabalığa ateş ettiğini söyledir. Süleymaniye sağlık yetkilisi Doktor Regald Hama Raşid, açılan ateşte ikisi gazeteci yedi kişinin yaralandığını söyledi.

Raşid, 28 kişinin gösteri sırasında atılan taşlardan yaralandığını veya göz yaşartıcı gaz yüzünden hastaneye kaldırıldığını belirtti.

HABERE YORUM KAT