1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Yebrud Bölgesinde 85 Rejim Askeri Öldürüldü
Yebrud Bölgesinde 85 Rejim Askeri Öldürüldü

Yebrud Bölgesinde 85 Rejim Askeri Öldürüldü

Suriye'de rejim kuvvetlerinin başkent Şam'da kuşatma altında olan Yebrud bölgesine sızması sırasında direnişçilerin pusu kurması sonucu 85 rejim askeri öldürüldü.

A+A-

Direnişçilere bağlı Kalamun Medya Merkezi'nden alınan bilgiye göre, başkentin kuzeyindeki Esed kuvvetlerinin 29 gündür kuşatması altındaki bölgede, rejim kuvvetleri, Hizbullah ve Esed güçleri yanında savaşan Irak merkezli Felak el-Bedir Tugayı ile İslami Cephe'ye bağlı tugaylar arasında çatışma çıktı.

Rejim kuvvetlerinin Yebrud bölgesine sızmaya çalıştığı sırada direnişçilerin pusu kurması sonucu Esed rejimine bağlı 85 askerin öldüğü bildirildi.

Çatışmada yaklaşık 200 sivilin yaralandığı belirtildi. Helikopterlerden ''varil'', ''vakum'' ve ''misket'' bombaları ve roketlerle saldıran rejim kuvvetleri, direnişçilere karşı ağır silahlarla saldırdı. Rejim kuvvetlerinin tank ve buldozerlerle saldırdığı Yebrud bölgesinde çok sayıda ev hasar gördü. Direnişçilerin karşı koyması nedeniyle çok sayıda tank imha edildi.

Bölgede rejim askerleri ile direnişçiler arasında şiddetli çatışmalar halen devam ediyor. Başkent Şam'ın Zabadani, Madaya, Talfita, Vadi Barada ve Saydnaya gibi birçok bölge rejim kuvvetlerinin saldırısı altında bulunuyor.

Öte yandan rejim askerleri, Yebrud bölgesine girişteki kontrol noktalarından insani yardımların halka ulaştırılmasını engelliyor. Direnişçilerin kontrolündeki Şam-Humus yolundaki Rankus bölgesi ise 20 gündür rejimin kuşatması altında bulunuyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum