Yazıcıoğlu Soruşturması Savcısına Kınama

27.05.2013 16:00
Yazıcıoğlu Soruşturması Savcısına Kınama
HSYK'nın cezasının gerekçesinde "Savcı görevini yapmadı" deniliyor.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünü soruşturan savcıya kınama cezası verdi. HSYK'nın cezasının gerekçesi, savcının soruşturmada kayıtsız ve düzensiz davranması.

Helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı.

HSYK, Yazıcıoğlu kazasını soruşturan Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcısı Uğur Koç'a "kayıtsızlık ve düzensizlik" gösterdiği gerekçesiyle kınama cezası verdi.

Devlet Denetleme Kurulu'nun şikâyeti üzerine Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu harekete geçti ve soruşturma başlattı.

Savcı ile ilgili soruşturma tamamlandı. HSYK, soruşturmanın sonucunda savcının zamanında araştırma ve detaylı keşif yapmadığı kanaatine vardı.

HSYK'nın açıklamasında, "Delillerin toplanması ve cihazları alan failler hakkında araştırmayı zamanında yapmadığı, toplumda infial uyandıran kaza ile ilgili olay mahallinde ayrıntılı bir keşif yapmadığı, yanlış bilgi verilmesine neden olanlar ve olayda ihmali bulunanlar hakkında zamanında soruşturmaya başlamadığı hususları birlikte değerlendirilerek, ilgiliye oy birliğiyle kınama cezası verilmiştir" denildi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim