Yaygın Eğitimde Başörtüsü Zorbalığı

15.03.2011 14:12
Yaygın Eğitimde Başörtüsü Zorbalığı
Bolu'da Elginkan Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nin düzenlediği NLP (beyin dili) seminerinde 'kamusal alan' skandalı yaşandı.

Düzce'de ziraat mühendisi olarak çalışan Gültaze Soysal, programa internet üzerinden başvurdu. Müracaatının kabul edilmesi üzerine aile hekimi olan eşi Ayhan Soysal ile birlikte Bolu'ya geldi. Ancak Soysal, başörtülü olduğu gerekçesiyle seminere giremedi. Yaşadığı uygulama karşısında büyük şaşkınlık yaşayan Soysal, tepkisini şöyle dile getirdi: "Her türlü seminere başörtülü olarak giriyorum. Orada memur ya da çalışan değilim ki. Çok saçma bir uygulama."

Eğitim merkezinin müdürü Hamdi Ayyürek ise uygulamanın yönetim kurulu kararı olduğunu, kendilerinden kaynaklanmadığını savundu. Milli Eğitim Bakanlığı tasdikli belge verdikleri için böyle davrandıklarını anlatan Ayyürek, yaşanılanların kendilerini de üzdüğünü, düzeltilmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Yaygın eğitimde yasağın olamayacağına dikkat çeken Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de yasağın kaldırılması için resmi yazı yazacaklarını bildirdi.

(Cahit Kılıç / Zaman)

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim