1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yaşar Büyükanıt da ‘İnceleniyor’
Yaşar Büyükanıt da ‘İnceleniyor’

Yaşar Büyükanıt da ‘İnceleniyor’

İLKER Başbuğ’un tutuklanması ardından, İnternet Andıcı soruşturması kapsamında Yaşar Büyükanıt için de inceleme başlatıldı.

15 Ocak 2012 Pazar 00:59A+A-

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tutuklanmasının ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt hakkında da inceleme başlattı.

Başbuğ’un savunması sırasında sunduğu belgeler arasından öncelikli olarak emekli Orgeneral Büyükanıt’la ilgili delilleri incelemeye aldığı bildirilen Savcı Kansız’ın, incelemeyi mevcut İnternet Andıcı davasından ayrı olarak yürüttüğü öğrenildi. Savcılığın, önümüzdeki günlerde Büyükanıt‘la diğer isimlerin soruşturma kapsamında şüpheli olup olmayacağı veya ifadesinin alınıp alınmayacağı yönünde bir karar vermesi bekleniyor. İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından yürütülen ve hükümet aleyhine kara propaganda yapmak amacıyla kurulduğu iddia edilen internet siteleriyle ilgili soruşturma kapsamında geçtiğimiz hafta eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, “silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek” suçlarından tutuklanmıştı. Başbuğ, savcılık ve mahkemedeki ifadelerinde internet sitelerinin kendisinden önceki dönemde hazırlandığını belirterek isim vermeden emekli Genelkurmay BaşkanıYaşar Büyükanıt’ı işaret etmişti. Büyükanıt delillerin incelenmesinin ardından hakkında soruşturma başlatılırsa Başbuğ gibi şüpheli konumuna gelecek.

TARAF

HABERE YORUM KAT