Yasak Cuma Namazına Engel Olamadı

02.10.2015 15:30
Yasak Cuma Namazına Engel Olamadı
İşgal polisi, 40 yaş altı Müslüman erkeklerin Mescid-i Aksa'ya ulaşmasına izin vermedi. Filistinliler cuma namazını sokaklarda kıldı.

İşgal, polisi, 40 yaş altı Müslüman erkeklerin Mescid-i Aksa'ya ulaşmasına engel olurken, Filistinliler cuma namazını sokaklarda kıldı.

Eski Şehir ve Mescid-i Aksa çevresindeki kapıları tutan yüzlerce işgal güçleri, 40 yaşın altındaki erkeklerin Mescid-i Aksa'ya gitmesine izin vermedi. Buna tepki gösteren Filistinliler, Aksa çevresine kurulan polis barikatları önünde Cuma namazını kıldı.

Bir Filistinli darp edildi

Mescid-i Aksa'nın kuzey surlarında yer alan Aslanlı Kapı'da bir işgal askeri, yasağa itiraz eden bir Filistinlinin yüzüne yumruk atması ve başka bir Filistinlinin gözüne biber gazı sıkması AA kameramanı tarafından kaydedildi.

Çevredekilere işgal askerlerinin ses bombası ve gözyaşartıcı gaz ile saldırısının ardından Müslümanlar cuma namazını sokakta kıldı.

Öte yandan Kudüs ve çevresinde işgal güçleri tarafından alınan olağanüstü "güvenlik önlemleri" dikkat çekti. Şehir helikopterlere ve gökyüzündeki balonlara yerleştirilen kameralar tarafından an be an izlendi. Atlı polislerle, içi foseptik dolu olan TOMA'lar da sokaklar da hazır bekletildi.

İşgal polisinden yapılan yazılı açıklamada, cuma namazı için 40 yaş altı Müslüman erkeklerin Aksa'ya girişine izin verilmeyeceği, kadınların girişine ise bir kısıtlama getirilmediği bildirilmişti.
 

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim