1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yargıtay'ın Adaletsiz Kararı!
Yargıtay'ın Adaletsiz Kararı!

Yargıtay'ın Adaletsiz Kararı!

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, namaz kılmak istediği için işten atılan işçi yerine, işçiyi tazminatsız olarak işten atan Koç şirketi lehine karar aldı.

A+A-

Yeni Akit'in haberine göre; Yargıtay 9. Hukuk Dairesi; namaz kıldığı gerekçesiyle işten çıkarılan işçinin hakkını korumadı!

Mehmet Mert adlı işçi, Koç Holding'e bağlı Gebze Arçelik-LG klima fabrikasında tazminatsız bir şekilde işten çıkarılmasının ardından hakkını aramak için Gebze 2. İş Mahkemesi'ne işe iade davası açmıştı.

Mahkeme; ibadet hakkı engellenen Mehmet Mert'in yerine Koç Holding yöneticilerini koruyan karara imza attı ve Mehmet Mert'in işe iadesinin mümkün olmayacağına hükmetti.

Mehmet Mert, Gebze 2. İş Mahkemesi'nin kararının bozulması için Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'ne başvurdu. Daire; yerel mahkemenin kararını onadı!

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi üyeleri; işçi yerine, Cuma namazına izin vermeyen Koç Holding yöneticilerini korudu. Dairenin kararında; "Dosyadaki yazılara, kararın dayandığı delillerle kanuni gerektirici sebeplere ve özellikle delillerin takdirinde bir isabetsizlik görülmemesine göre, yerinde bulunmayan bütün temyiz itirazlarının reddi ile usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına karar verildi" ifadeleri yer aldı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum