Yargıtay: O Atamaları Biz İstedik

22.06.2011 06:24
Yargıtay: O Atamaları Biz İstedik
HSYK tarafından, aralarında Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ö. Faruk Eminağaoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda hakim ve savcının İstanbul’a tayin edilmesine tepkiler gelmişti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, tayinleri kendilerinin istediğini açıkladı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Başsavcılığın verimli ve düzenli çalışmasını sağlamak amacıyla bazı Yargıtay Cumhuriyet savcılarının görev yerlerinin değiştirilmesi konusunda HSYK’ya görüş bildirildiğini açıkladı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 19 Haziran 2011 tarihli adli yargı kararnamesi kapsamında görev yerlerinde değişiklik yapılan bazı Yargıtay Cumhuriyet savcılarının atamalarına ilişkin bazı basın organlarında yapılan değerlendirmelerle ilgili açıklama yapılmasında yarar görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, “2797 sayılı Yargıtay Kanununun 27/6-7. madde ve fıkralarında öngörüldüğü biçimde Yargıtay Cumhuriyet Bassavcılığı’nın verimli ve düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla, önceki uygulamalarda olduğu gibi, adı geçen Yargıtay Cumhuriyet savcılarının görev yerlerinin değiştirilmesi hususunda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na Başsavcılığımızca görüş bildirilmiştir” denildi. (Yeni Akit) 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim