1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Ne Yapacak?
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Ne Yapacak?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Ne Yapacak?

İşçi Partisi’nin, güvenlik güçleriyle çatışmak için vatandaşlardan para topladığı ortaya çıktı.

A+A-

Kenan Kıran / Yeni Akit

Türkiye yasal olarak faaliyet gösterdiğini iddia eden İşçi Partisi’nin (İP), güvenlik güçleriyle çatışmak için vatandaşlardan para topladığı ortaya çıktı. İP İzmir Başkanlığı tarafından vatandaşlara gönderilen e-maillerde; devrim çağrısı yapıldı, çadır, gaz maskesi, ses düzeni olan araçlara ihtiyaç olduğuna dikkat çekildi. İP’in gönderdiği e-maillerinde; eylem giderleri için İP İzmir İl Sayman Yardımcısı Pelin Kapusuz’un hesap numarasına para yatırılması istendi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın; güvenlik güçleriyle çatışmak için para toplayan İP hakkında kapatma davası açıp açmayacağı merak ediliyor.

Kapusuz: Ses Düzeni Ve Megafonlu Araçlara İhtiyacımız Var

İP çağrı metninde ismi yer alan Sinan Gözek’i, Akit gazetesinden aradığımızı söylediğimiz an telefonunu kapattı. Daha sonra İşçi Partisi İzmir İl Başkanlığı’nı aradık ve çağrı metninde yer alan İP İzmir İl Sayman Yardımcısı Pelin Kapusuz’u aradık. Pelin Kapusuz, söz konusu çağrı metninin doğru olduğunu belirterek, “Şu an özellikle ses düzeni ve megafonlu araçlara ihtiyacımız var. Vatandaşlardan para toplamak yasadışı değil. Millet tam aksine yasal direnme hakkını kullanıyor” dedi.  

Telefonu yüzümüze kapattı

Pelin Kapusuz, “Polisle çatışılıyor… Araçlar yakılıyor… Siz devrim için para topluyorsunuz… Hesap numaralarınızı veriyorsunuz… Siyasi partilerin para toplaması parti kapatma sebebi…” şeklindeki hatırlatmamız üzerine; “Biz sizi e-mail listemizden çıkaralım” diye konuştu.

Kapusuz, Akit gazetesinden aradığımızı söylediğimizde, “Tayyip hükümeti yıkılacak... Devrim geliyor... Millet ayakta, devrim geliyor” şeklinde konuştu ve telefonunu kapattı.

3586.jpg

HABERE YORUM KAT