Yargı Önünde Kimsenin Ayrıcalığı Yoktur!

08.03.2011 09:34
Yargı Önünde Kimsenin Ayrıcalığı Yoktur!
Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcının, tutuklanan gazetecilerle ilgili açıklamasını olumlu karşıladığını söyledi.

Dün Yargı-tay'ın 143. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde konuyla ilgili soruları cevaplayan Gerçeker, "Kim-senin yargı önünde ayrıcalığı yok- tur. İstanbul'daki savcılar, yasalara uymak zorundalar. Onlar da onu açıkladılar. Önemli olan, adaletin bir an önce yerini bulması. Yoksa insanların kafasında yargıya karşı kuşku oluşur." dedi.

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay'ın 143. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Türkiye Barolar Birliği'nde verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevapladı. Tutuklanan gazetecilerin hatırlatılması üzerine Gerçeker, gözaltına alma, yakalama ve tutuklama gibi koruma tedbirlerinin hukuka uygun bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi. Gerçeker, "Davanın özelliğine, kişinin özelliğine göre değil bütün vatandaşların kanun önünde eşitlik ilkesi gereğince herkese bu kuralların eşit uygulanması gerekiyor. Kamu vicdanında sıkıntı yaratacak uygulamalardan kaçınmak gerekiyor." dedi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim